banner564

Gerekli önlemler alınmalı

Ticaret Odası, öğrencilerin güvenli şekilde adaya getirilmesini ve yerleştirilmesini istedi

Gerekli önlemler alınmalı
banner598

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), yurt dışından gelecek üniversite öğrencilerinin, güvenli bir şekilde ülkeye gelebilmeleri ve yerleşebilmeleri için ayrıntılı planlama yapılması ve her tür tedbirin alınması gerektiği uyarısında bulundu.
Yapılan açıklamada, Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) Yerleştirme Sonuçları Raporu’na göre, 2019’a kıyasla daha çok öğrencinin KKTC’de eğitim alacak olmasının, Covid-19 salgını nedeniyle ciddi olumsuzluklar yaşayan iş insanının, halkın umutlarını artırdığı ve geleceğe daha güvenle bakmasına vesile olduğu kaydedildi.
Açıklamada, “Üniversitelerimizin bu başarısının, öğrencilere sağlıklı, güvenli ve kaliteli bir eğitim hizmeti verilerek devam ettirilmesi, halkımızın mutluluğu ve geleceği için büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, KKTC üniversitelerine yerleştirilmiş olan veya Covid-19 salgını nedeniyle adadan ayrılmış bulunan öğrencilerimizin en güvenli bir şekilde adaya getirilmesi ve yerleştirilmesi için gereken her türlü önlem alınmalı, süreç titizlikle ve ayrıntılı olarak planlanmalıdır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473