banner493

Görüntüler  incelenecek

Girne’deki marketlerden çaldıkları içkileri Lefkoşa’da sattıkları tespit edilen Barış Gül, Hüseyin Özvurulmuş ve Eleni Christaki’nin tutukluluk süreleri uzatıldı

Görüntüler  incelenecek
banner432

 Suna ERDENN

Girne bölgesinde birçok marketten içki çaldıkları tespit edilen ve gerçekleşen operasyonda tutuklanan Barış Gül, Hüseyin Özvurulmuş ve Eleni Christaki hakkındaki soruşturma devam ediyor. Aleyhlerinde alınan ikişer günlük tutukluluk süresinde, gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf eden zanlılar dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlılar Barış Gül, Hüseyin Özvurulmuş ve Eleni Christaki’nin  “Sirkat ve suç işlemeye teşebbüs” suçlarından tutuklandıklarını söyledi.
Özmüezzin, zanlıların Girne’de, Kurtuluş Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Starling” isimli market içerisinden maddi değerleri henüz tespit edilemeyen 15 adet muhtelif markalardaki içkileri çaldıklarını kaydetti.  Zanlıların aynı gün, “Erdener” isimli market içerisinden toplam değerleri bin 452 içkileri çaldıktan sonra “Supreme” isimli market içerisinden muhtelif markalardaki içkileri ve Old Horborn marka tütünleri çalmak istedikleri sırada market çalışanları tarafından fark edildiklerini ifade etti.  

Olay yerinde yakalandı
Özmüezzin, Hüseyin Özvurulmuş’un olay yerinde yakalandığını, Barış Gül ve Eleni Christaki’nin kaçmak isterken yakalandıklarını Gül’ün kullanımındaki HXP 712 plakalı araçta yapılan aramada 47 adet muhtelif markalarda içki ve 34 paket Old Horborn marka tütün bulunarak emare olarak alındığını anımsattı.
Alınan iki günlük tutukluluk süresinde zanlıların suç ortağı olduğu bilgisi aldıklarını kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini kaydetti. 

Birçok suçla bağlantıları olabilir
Polis, zanlıların Girne ve Lefkoşa bağlantılı birçok suçla bağlantılı olduklarının kamera görüntülerinin incelenerek tespit edileceğini ifade ederek, soruşturmanın tamamlanmasının ardından Lefkoşa Adli Şube’ye teslim edileceklerini söyledi. 
Polis, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu. Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek incelenecek kamera görüntülerinin olduğuna vurgu yaparak 7 gün daha tutukluluk emri verdi.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460