banner564

Gündem yoğun

Türkiye’nin Ticaret ve Çalışma bakanları heyetleriyle birlikte KKTC’ye geliyor

Gündem yoğun
banner598

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve heyetleri, bu sabah KKTC’ye geliyor.
Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, günübirlik ziyaretinde çeşitli görüşme ve ziyaretlerde bulunacak.
Bolat ve beraberindeki heyet, Gazimağusa Limanı’nda mobil x-ray cihazının açılış töreni katılacak, Gazimağusa, Girne Limanı ve Gümrükleri ile Kapalı Maraş’a, Girne İlim Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirecek.
Meclis Başkanı Zorlu Töre ile görüşecek olan Bolat, Ekonomik Örgütler Platformu’yla toplantıya katılacak. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek olan Bolat, temaslarının ardından akşam saatlerinde KKTC’den ayrılacak.

Işıkhan iki gün temaslarını sürdürecek
Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve heyeti ise iki gün sürecek ziyareti çerçevesinde çeşitli görüşme ve ziyaretlerde bulunacak.
Işıkhan, bugün Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’na ziyarette bulunacak.
Dr. Fazıl Küçük Anıtı ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Anıtı’nı ziyaret edecek olan Işıkhan, ÇASGEM Eğitimi ve Sertifika Töreni’ne ardından Heyetlerarası toplantıya katılacak.
Işıkhan ve heyeti, KKTC heyeti ile birlikte Kapalı Maraş’ı ziyaret edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473