banner493

‘Halkım beni biliyor’

Akıncı, seçime 40 gün kala 45 yıllık halka hizmet süresinde söylemediği şeylerin, ısıtılıp ısıtılıp, tekrarlanmakta olduğunu ifade etti 

‘Halkım beni biliyor’
banner432

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, seçime 40 gün kala 45 yıllık halka hizmet süresinde söylemediği şeylerin, yalanlanmış olmasına karşın ısıtılıp ısıtılıp, tekrarlanmakta olduğunu ifade etti.
Güzelyurt bölgesi muhtarları ile dün gece bir araya gelen Cumhurbaşkanı Akıncı, kendisini ve Kıbrıs Türk halkını tanımayan insanların Türkiye televizyonlarında akıl almaz ithamlarda bulunduğunu dile getirerek, “Yalanları ayıklayarak doğruları kararlılıkla anlatmaya devam edeceğiz” dedi.
45 yıldır belediye başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık, başbakan yardımcılığı ve cumhurbaşkanlığı makamlarında verdiği hizmetlerle Kıbrıs Türk halkı tarafından bilindiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, “Beni benim halkıma anlatmak için zahmet etmesinler, halkım beni biliyor, ben halkımı biliyorum” dedi. 

Her damla su korunmalı
Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye’den su temin hattında meydana gelen arızanın ardından, ülkenin su kaynaklarına sahip çıkılması ve susuz kalmamak için su tasarrufuna önem verilmesi yönündeki uyarısının da Türkiye düşmanlığı olarak takdim edilmeye çalışılmasına dikkati çekti.

Konuyu çarpıtıyorlar

banner499
Cumhurbaşkanı Akıncı, şöyle devam etti:
“Siz kendi evinizde suyun vanasının ve elektrik şalterinin kendi kontrolünüzde olmasını istemez misiniz? Yan taraftaki evde bir yakınınız bile olsa, vana ve şalter orada olsun der misiniz?
Dolayısıyla kaynaklarımıza sahip çıkıp onları geliştirelim, her damla suyumuzu koruyalım; Türkiye’den gelen suya teşekkür edelim, suda da elektrikte de ihtiyaç varsa uygun koşullarda oradan temin edelim ama suyun vanası da elektriğin şalteri de kendi elimizde olsun”
“Bu söylenenlerde yanlış olan ne var? Bunda Türkiye düşmanlığı ve Türkiye’yi istememe mi var? Türkiye’ye saldırı bunun neresinde?” diyen Cumhurbaşkanı Akıncı, Başbakan Ersin Tatar’ın konuyu çarpıtarak kendisini Türkiye düşmanı olarak göstermeye çalışmasının doğru olmadığını ifade etti.

Muhtarların önemine de vurgu yaptı
Muhtar ve azaların yerel yönetimlerdeki önemine de vurgu yapan Cumhurbaşkanı, muhtar ve azaların halka en yakın olan ve halkın dertlerini en iyi bilen kişiler olduğunu anımsatarak hükümetin muhtar ve azalara her zaman yardımcı olması gerektiğini kaydetti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat mihail
Murat mihail - 9 ay Önce

Senin vanan ve salterin kimin elinde
Halkı yalanlarla kandıramazsın
Şimdiye kadar ne yaptın
Aileleri parcaladin
Kıbrıslı parcaladin hemen cekil

Vatandaş
Vatandaş @Murat mihail - 9 ay Önce

Halkım beni biliyor halkım beni biliyor sürekli bunu söylüyorsun, projelerin planların ne onu söyle,

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460