banner564
banner556

Hedeflerini anlattı

Kar-İş’i ziyaret eden Erhürman, “Cumhurbaşkanlığı makamının toplumsal seferberliğin asli unsurlarından biri olması gerekiyor” dedi

Hedeflerini anlattı

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, dün Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş)’i ziyaret etti. Erhürman’a ziyaretinde Genel Sekreter Erdoğan Sorakın da eşlik etti.

Yapılan açıklamaya göre, şoförlerin sorunlarını dinleyip sorularını yanıtlayan Erhürman, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik hedeflerini de anlattı.
Erhürman, ziyarette yaptığı konuşmada, hükumetlerin görev süresinin kısa olmasından kaynaklanan siyasi istikrarsızlığın, toplu taşımacılık, trafik ve ulaştırma dahil orta ve uzun vadeli program ve plan gerektiren pek çok konuda sıkıntı yarattığını belirtti.
Yürütme organının iki asli unsurundan biri olan Cumhurbaşkanlığı makamının istikrarlı görev süresinden yararlanmanın bu noktada önemli olduğunu belirten Erhürman, “O yüzdendir ki önümüzdeki beş yıllık sürede Cumhurbaşkanlığı makamının bir yandan Kıbrıs sorununun bir an önce kapsamlı çözüme ulaştırılması için elden gelen her türlü gayreti gösterirken, diğer yandan da ülkenin kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye ve planlı programlı bir kalkınma stratejisine sahip olması için anayasal yetkilerini daha fazla kullanması gerektiğini söylüyoruz” diye konuştu.

“Belirsizlik ve öngörülemezlikle karşı karşıyayız”
Kıbrıs sorununda kapsamlı çözüme ulaşılamamasının da, kapsamlı çözüme ulaşılamayan koşullarda, Kıbrıs Türk halkını adım adım çözüme yaklaştıracak, uluslararası hukukla ve uluslararası toplumla buluşturacak adımların yeterli ölçüde atılamamasının da, içeride kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi yaratma ve planlı programlı kalkınma konusunda yeterince hamle yapılamamasının da Kıbrıs Türk halkını belirsizlik ve öngörülemezlikle karşı karşıya bıraktığını söyleyen Erhürman, bu durumun halkta varlığını, kültürünü, kimliğini geleceğe taşıma konusunda endişeler yarattığını belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473