banner564
banner556

Hizmete hazır

Alayköy Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi’nin açılışı yapıldı

Hizmete hazır

Alayköy Belediyesi’nin bütçesinin yüzde 80’nini kendi öz kaynaklarından karşıladığı sosyal aktivite merkezi ABEL-SAM dün akşam açıldı. Açılışta Alayköy Folklor Derneği, A Kare Dans Okulu ve Alayköy Kültür Sanat Derneği gösterileriyle geceye renk kattı. Toplam maliyeti 11 milyon Türk Lirası olan Alayköy Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi’nin yüzde 80’ni belediyenin öz kaynaklarından karşılandı.
Belediyeden verilen bilgiye göre, açılışa Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe ve birçok milletvekili ile çok sayıda davetli katıldı. 
Sosyal aktivite merkezinin tamamlanan ilk etabında, belde halkının kullanımına sunulan tam donanımlı bir spor salonu ve 260 koltuk kapasiteli profesyonel tiyatro salonu bulunuyor.
Projenin ikinci etabında ise farklı sportif ve sanatsal kullanımlara açık birçok sosyal aktivite salonları yer alacak.
Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy açılışta yaptığı konuşmada, ekibine ve tüm belde halkına teşekkür ederken, Alayköy Belediyesi'ni devraldığında yıllarca borç ödemiş olmasına rağmen şu an açılışı gerçekleştirilen ve toplam maliyeti 11 milyon Türk Lirası olan Alayköy Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi’nin yüzde 80’nin belediyenin öz kaynaklarından karşılandığını da belirtti.
Açılışta Alayköy Folklor Derneği, A Kare Dans Okulu ve Alayköy Kültür Sanat Derneği gösterileriyle geceye renk kattı.
 

banner571

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 01:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473