banner564

Husumet sürüyor

Zahra Sokak’ta meydana gelen kavgaya karışan bazı zanlılar, karşı tarafı oluşturan Berlin Bar’ın güvenlik görevlilerini tehdit ettikleri gerekçesiyle yeniden tutuklandı

Husumet sürüyor
banner598

Lefkoşa’nın gözde eğlence bölgelerinden biri olan Zahra Sokak’ta iki grup arasında yaşanan kavganın izleri henüz silinmedi.
Geride bıraktığımız şubat ayında yaşanan ve toplanın 28 kişinin tutuklandığı kavgada zanlı konumunda yer alan Mehmet Alkış ile Ahmet Hazırlar’ın, yanlarında 2 kişiyle birlikte olayda karşı tarafı oluşturan Berlin Bar’ın güvenlik görevlilerini tehdit ettiği belirtildi.
Mekana giderek, “Burası kapanacak”, tehdidinde bulundukları iddia edilen 4 kişiden Hazırlar, Alkış ve Salih Güden olay yerinde suçüstü yakalanırken, bir kişinin arandığı açıklandı.
Haklarında soruşturma başlatılan 3 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada olguları aktaran polis, zanlıların 10 Mart 2024 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren Berlin Disco önünde aralarında önceden yaşanan sorun ve kendilerini eğlence mekanına almadıkları gerekçesiyle, mekanın güvenlik görevlileriyle kavga ettiklerini söyledi. Polis, olay esnasında alkollü oldukları tespit edilen zanlıların güvenlik görevlilerini, “Burası kapanacak, bu iş daha bitmedi, burnunuzu kıracağız” diyerek, tehdit ettiklerini, bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yarattıklarını açıkladı. Zanlılar Mehmet Haraç, Ahmet Hazırlar ve Salih Döner’in olay yerinde suçüstü tutuklandıklarını belirtti. Polis, olaya karışan H.K.’nin ise arandığını açıkladı. Polis, zanlıların mekanın önünde olay çıkardığına dair Berlin Bar’ın 3 güvenlik görevlisi ile olay yerine giden 2 polisin ifadelerinin olduğunu söyledi.
Polis memuru, olaya karışan Ahmet Hazırlar ile Mehmet Alkış’ın 22 Şubat 2024 tarihinde Zahra Sokakta iki grup arasında yer alan kavgada yer aldıklarını, tutuklandıktan sonra teminatla serbest bırakıldıklarını hatırlattı. Polis, bu nedenle Berlin Bar’ın güvenlik görevlileri ile zanlılar arasında husumet olduğunu belirtti. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu dile getirerek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Suçsuz olduklarını iddia ettiler
Polisin ardından söz alan zanlılar ise suçlamaları kabul etmedi. Zanlılar evlerine gitmek için mekanın önünden geçtiklerini, kimseye bulaşmadıklarını, polisin kendilerini haksız yere tutukladığını öne sürdü.
Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme, zanlılarla ilgili 2’si polis 5 görgü tanığının kavga çıkardıklarına dair ifadeleri olduğuna değinerek, zanlıların çelişkili konuştuğuna vurgu yaptı.
Mahkeme, zanlılar hakkında talep edilen 3 günlük süreyi onayladı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish Power
Turkish Power - 1 ay Önce

Kurdish Mafia

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474