banner564
banner622

‘İçmiyorum, satıyorum’

Ucuza aldığı sigaraları marketçiye verirken yakalanan emekli uzman çavuş mahkemeye çıkarıldı

‘İçmiyorum, satıyorum’
banner598

Türkiye’de emekli olduktan sonra Kuzey Kıbrıs’a gelen eski uzman çavuş Veli Karademir, devletin kendisine tanıdığı ucuza sigara alma hakkını maddi kazanca çevirmeye çalışınca başını belaya soktu. 
Ucuza alıp, biriktirdiği sigaraları Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren bir markete satmaya kalkışan zanlı, suçüstü tutuklandı.
Zanlının evinde yapılan aramada silah ve askeri malzemeler de ele geçirildi.
Soruşturma başlatılırken, zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Olguları aktaran polis memuru, zanlının 25 Ekim 2023 tarihinde saat 18.30 sıralarında 13 karton sigarayı Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren bir markete satmak isterken Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından tutuklandığını belirtti. 
Polis, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada, elbise dolabı içinde 10 karton sigara, 6 paket sigara, 9 milimetre çapında canik marka tabanca, askeri mühimmat sandığı, sis havan mermisi kutusu ve M3 hartucu ahşap palet bulunarak emare alındığını açıkladı. Polis, yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 18 Eylül 2023 tarihinde 30 günlük vize ile ülkeye giriş yaptığının belirlendiğini açıkladı. 
Polis, tabancanın herhangi bir adli olaya karışıp karışmadığının araştırılacağını belirterek, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Silah ruhsatlı
Polisin ardından söz hakkı alan zanlı, Türkiye’de uzman çavuşluktan emekli olduğunu ifade ederek, “Askeri personel olduğum için sigara hakkımız vardı. Sigara içmediğim için satmak istedim. Silah da ruhsatlıdır ve Türkiye’de taşıma hakkım vardır. Kıbrıs’ta suç olduğunu bilmiyordum. Ayrıca evimde bulunan mühimmat sandığı ve palet de atış alanlarında bulmak mümkün” dedi.
Talebi değerlendiren mahkeme, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473