banner564
banner622

Güzellikleri yaşayarak görün

Bakan Ataoğlu, Antalya’da “Kaleiçi Old Town Festivali” Gala gecesine katılanları KKTC’ye davet etti

Güzellikleri yaşayarak görün
banner598

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya 2023 Turizm Fuarı açılış organizasyonuna katılmak üzere gittiği Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 8’inci Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin Gala Gecesi etkinliğine katıldı.
Açıklamaya göre, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen galaya, Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte Antalya Valisi Hulusi Şahin, festival için Antalya’ya gelen 40 yabancı şehirden heyetler ve Antalya’nın iş, sanat, siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.
Ataoğlu, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 40 yabancı şehirden heyetler ile birlikte, KKTC’nin de Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Belediyesi, Belediye Meclis Üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilen Festival Gala Gecesi’nde, davetlilere hitaben konuşma gerçekleştirdi.
Fikri Ataoğlu, Festival Gala Gecesi’nde yaptığı konuşmada, kültürlerin kaynaşması, tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaparak, “KKTC tarihi ve kültürel anlamda zengin bir ülkedir. KKTC’ni anlatmakla anlatılamayacak kadar doğal, kültürel ve tarihi zenginliğe sahiptir. Bunun için hepinizi KKTC’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yaşamaya, hissetmeye davet ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474