banner564

‘İhbarcı’ aranıyor

Ercan Havaalanında yolcu bavullarının açılması ve hırsızlık yapılmasıyla ilgili soruşturma çerçevesinde zanlılardan Serdar Atıcı’nın eşi de tutuklandı

‘İhbarcı’ aranıyor
banner598

Suna ERDEN
Ercan Havaalanı'nda 2023 yılının Eylül- Kasım ayları arasında meydana gelen hırsızlık olaylarına bağlı olarak Demirhan Polis Karakolu ekiplerinin gerçekleştirdiği 'Check In' operasyonunda tutuklanan Serdar Atıcı, Halil Yalçınkaya ve zanlı Ali Varan’ın ardından suçla bağlantılı Meryem Atıcı da tutuklandı. Serdar Atıcı’nın eşi olan Meryem Atıcı dün mahkemeye çıkarıldı. 
Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru Ozan Kuşak olguları aktardı.
Polis, Ercan Havaalanı'nda yolcu gidiş bölümünde İstanbul Handling şirketinde bagaj toplama görevlisi olarak çalışan Serdar Atıcı, Halil Yalçınkaya ve zanlı Ali Varan’ın yolculara ait valizlerden değerli eşya, para ve takı çaldıkları gerekçesiyle tutuklandıklarını anımsattı. Polis, yapılan soruşturma sonucu Meryem Atıcı’nın da suçla bağlantısı görülerek, tutuklandığını belirtti. 

Evlerinde 10 milyonluk ziynet eşyası çıktı
Polis, Atıcı çiftinin evinde yapılan aramada 10 milyon TL değerinde takı ve değerli eşyalar bulunduğunu hatırlattı. Polis, Meryem Atıcı’nın casinolara yurt dışından oyuncu getiren ve cankıt adı verilen bir komisyoncu aracılığı ile maddi durumu iyi olanların isimlerini öğrendiğini, bu isimleri Serdar Atıcı’ya söylediğini açıkladı. Polis, Serdar Atıcı’nın da aldığı isimlerin valizlerini barkod okuyucu ile tespit edip, açarak, değerli eşyaları ve paraları çaldığını belirtti.

Aranan bir kişi daha var
Polis memuru soruşturmanın devam ettiğini, aranan bir şahıs daha olduğunu, ayrıca Serdar Atıcı, Halil Yalçınkaya ve zanlı Ali Varan’ın tutukluluğunun devam ettiğini belirterek, Meryem Atıcı’nın 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

“Bu olaylarla ilgim yok…”
Polisin ardından söz hakkı alan zanlı, suçsuz olduğunu söyledi. Zanlı, “3 gün tutuklu kalmak istemiyorum. İşlemediğim bir suçtan dolayı hücrede kalmak istemiyorum. Hayatımda cankıt ismini ilk kez mahkemede duygum, bu olaylarla ilgim yok” dedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473