banner493

İhlal var mı araştırılacak

Rekabet Kurulu; Jetgaz, İntergaz ve Koopgaz hakkında soruşturma başlattı

İhlal var mı  araştırılacak
banner432

Rekabet Kurulu, Jetgaz, İntergaz ve Koopgaz hakkında “Rekabet Yasası’nı ihlal edip etmediklerini” belirlemek için soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, LPG dolum piyasasındaki bazı uygulamaların bir süreden beri izlemeye alındığı belirtildi ve bu alandaki bazı uygulamaların 36/2009 sayılı Rekabet Yasası’nı ihlal edip etmediğinin tespiti için 22 Ekim tarihinde re’sen ön araştırma başlattığı kaydedildi. Açıklamada, “Bu süreç sonucunda sözkonusu piyasada faaliyet gösteren teşebbüsler Jetgaz, İntergaz ve Koopgaz hakkında yasanın 23’üncü maddesi tahtında soruşturma başlatıldı” ifadesine yer verildi.
Açıklamada, konunun son günlerde basına yansıyan tartışmalar sonucu duyulan ihtiyaç üzerine kamuoyu bilgisine getirildiği de belirtildi.
“Soruşturmanın seyrini etkilememek adına soruşturma sonuçlanmadan ayrıca herhangi bir açıklama yapılmayacağı görülen lüzum üzerine kamuoyuna duyurulur” denilen açıklamada, Rekabet Yasası’nın “mal ve hizmet piyasalarında teşebbüsler arası rekabeti engelleyen, bozan veya kısıtlayan anlaşmaları, teşebbüs birliği kararlarını ve uyumlu eylemleri yasakladığı” kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2013, 11:56
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460