banner564

İki kategoride gerçekleştirildi

Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler belirlendi

İki kategoride gerçekleştirildi
banner598

“Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışması” etkinliği iki kategoride gerçekleştirildi.
Verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte, KKTC Cumhurbaşkanlığı himayesinde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğinde, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışması” etkinliğine katıldı.
“Güzel ülkemiz, doğamız ve en güzel duygu olan sevgi” temalarında oluşturulan yarışma şiir yazma ve şiir okumayı kapsayan iki kategoride yapıldı. Seçici kurul üyeleri ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü almaya hak kazan öğrencileri belirledi.
Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışması’nın açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçici kurula, Milli Eğitim Bakanlığı Müdürü Cengiz Uzun, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler ve Sosyal Politikalar Danışmanı Aydan Başkurt, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi, katılan tüm öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın da şiir yazdığını kaydederek “Benim iki bayrağım var” şiirine atıfta bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474