banner564

İkisi de garson 

Satış amacıyla Türkiye’den yüklü miktarda extacy hap getiren genç tutuklandı

İkisi de garson 
banner598

Girne’de düzenlenen Zehir Torbası Operasyonu’nda 395 adet tam ve 21 adet yarım  extacy hap, 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından edilen 865 Sterlin ve 6 bin 350 TL nakit para ele geçirildi. 
Operasyonda tutuklanan 19 yaşındaki Baran Soran ile 23 yaşındaki Mehmet Salih Ekinci dün mahkemeye çıkarıldı.
Girne’de bir işletmede garson olarak çalışan iki zanlının uyuşturucu hapları satmak için ülkeye getirdikleri öğrenildi.
Polis, zanlıların “extacy ithal alma verme ve tasarruf, kanunsuz patlayıcı madde ithal, taşıma ve tasarrufu” suçlarından tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldıklarını söyledi. 
Polis memuru, 23 Nisan 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Zehir Torbası Operasyonu’nda Girne'de Gazi Ahmet Aksu Sokak üzerinde şüpheli görülen Baran Soran’ın üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahında arama yapıldığını belirtti. Polis, yapılan aramada çeşitli renk ve ebatlarda 395 adet tam ve 21 adet de yarım extacy hap, 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 865 Sterlin ile 6 bin 350 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi. 
Polis memuru, zanlı Soran’ın yanı sıra suçla bağlantısı tespit edilen Mehmet Salih Ekinci’nin de tutuklandığını belirtti. 
Polis, emare alınan uyuşturucuların analize gönderileceğini, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 2 gün süre talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474