banner493

İlk toplantı pazartesi

Akıncı, Rum lideri Anastasiadis’e ‘Corona’ virüsüne karşı birlikte hareket etmeyi önerdi

İlk toplantı pazartesi
banner432

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum lider Nikos Anastasiadis’e corona virüs salgınına karşı birlikte hareket etmeyi önerdi. Telefonla Rum liderini arayan Akıncı, işbirliği teklifi yaptı.

İki Toplumlu Sağlık Komitesi, Akıncı’nın önerisi üzerine, salgın gündemiyle pazartesi Ledra Palace’da saat 18.00’de toplanacak. 
Toplantıya saat 19.00’da Akıncı ve Anastasiadis de katılacak.
Dünya Sağlık Örgütü’nün coronavirüs salgınını acil önlem alınması gereken bir konu olarak ilan etmesi ve durumun ciddiyeti nedeniyle Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı dün Rum Lider Nikos Anastasiadis’i telefonla arayarak görüştü. 

banner499
Akıncı, Kıbrıslı Rum lidere, her iki tarafta ilgili bakanlıkların aldığı tedbirlere ek olarak, sınır tanımayan bu salgına karşı alınması gereken ortak önlemler konusunda birlikte hareket etmeyi ve İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin bu amaca yönelik acilen toplanmasını önerdi.
Rum Liderin önerisine olumlu yaklaşması üzerine Cumhurbaşkanı Akıncı, İki Toplumlu Teknik Komiteler Eş Başkanı Meltem Samani’ye, İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin Kıbrıslı Türk üyelerinin gerekli hazırlık çalışmalarını ivedilikle başlatması için talimat verdi.
Açıklamada, İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin 3 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’de bu amaçla ara bölgedeki Ledra Palace Hotel’de toplanması kararlaştırıldı. Komitenin toplantısına Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum Lider Anastasiadis de saat 19.00’da katılacak. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460