banner564

‘İnsaflı olun’

“Sigortalılar ilaç paralarını 2-3 ay içinde alabiliyor” diyen Özersay, yetkililere seslendi

‘İnsaflı olun’
banner598

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, yolsuzluk soruşturması sonrasında reçete  konusunda yeni ve pratik bir sistem konulamadığını savunarak, insanların hem ilaçlarını tedarik etmekte, hem de ceplerinden ödedikleri paraları devletten geri almakta ciddi mağduriyet yaşadıklarını belirtti. 
Sigortalıların geçmişte ilaç paralarını 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde, şimdi ise iki, üç sonra alınabildiğini kaydeden Özersay, “Sizin hiç insafınız yok mu?” dedi.
Özersay yaptığı yazılı açıklamada, eski sistemde sigorta reçete sayısı 30 binli rakamlardayken şimdi bunun birkaç bine düştüğünün söylendiğini ifade etti. Özersay, “Bu durumda vatandaşlar yatırımları nedeniyle hakları olan sağlık desteğini kullanamıyorlar, yani haklarından mahrum bırakılıyorlar” dedi. HP lideri Özersay, yönetici konumda olanların, rakamın bu oranda düşmesinin nedenini sorgulaması gerektiğini belirtti.
Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, şunları kaydetti:
“Sağlık Kurulu kararıyla bir yıl boyunca belirli bir ilacı kullanması gerektiğini devletin tescil ettiği hastalar için de durum hiç farklı değildir. Bu insanlar ilaçları kendi ceplerinden kendileri satın almakta daha sonra da kimi zaman üç ay boyunca bu ilacın kendilerine geri ödenmesini beklemektedirler. Bu olacak şey midir?” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 4 hafta Önce

Sn. Özersay ilaç işinde yolsuzluk olmasa bu kadar eczaane olur mu? Denetim ve kontrol şart. Yoksa pislikler kazanır. Emin ol ki araba galerilerinin de durumu dikkat çekicidir. Orda da usulsüz kazanclar var ki eczaneler gibi bin tane galeri açıldı.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Sn. Kudret Bey.. Polis huzur operasyonu ismi algında kontroller yapmaktadır. Kontrollerin yazılması gayet normal ve gereklidir. Bilhassa trafik konusunda.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Polis huzur operasyonunda rutin olarak şüpheli olsun veya olmasınlar araçları açtırıp kontrol etmektedir. Yanı aramaktadır. Polisin araçları hangi halde arayabileceğı Fasıl 155 de belirtilmektedir.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Polisin bir aracı arayabilmeli için araçta suç aleti, patlayıcı madde veya ateşli silah bulunduğuna, kanunsuz olduğuna şüphe etmiş olması gerekiyor. Her gelen araç şüpheli mi.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Sn. Doğru Söz. Ben yaş olarak yetmişi devirdim. Yirmi yoldan beri her ay aldığım ilaçlar vardır. Almazsam dağlığım bozulacak. Geçmişte her ay düzenli olarak alabiliyordum. Sigortalıyım. Şimdi alamıyorum çünkü dağlığım prosedüre yetmiyor. Paramı verip alıyorum.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Devlet sahtekarları cezalandıracak diye vatandaşını cezalandırmıştır. Düzeni sağlamak devleti yöneten hükümetlerin görevidir. Bakan resmen vatandaşı cezalandırdı. Bizim üstümüzden bütçe denkleştiriyor. Vatandaş bunu görüyor. Gerekeni de yapar.

Magusalı
Magusalı - 4 hafta Önce

Sn. Kudret Bey. Siz hukukçusunuz. Bu ülkede her çeşit hukuksuzluğa karşısınız. Düzen istiyorsunuz. Bu da vatandaşa yazılan bir hak ihlalidir görüşündeyim. Bu konuda bir açıklama yapmaz bence yerinde olur. Saygılarımla,

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474