banner564

Bulmacaya döndü

Kıbrıs’taki BM temsilcisi Holguin’in altı aylık görev süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu oldu

Bulmacaya döndü
banner598

BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin’in görevinde kalıp kalmayacağının bir bulmacaya döndüğü iddia edildi.
Fileleftheros gazetesi, Holguin ile ilgili haberi “Holguin kalacak mı gidecek mi bulmacası – Hristodulidis, Kıbrıs Sorununa İlişkin Görüşlerini Kendisinden Duymayı Bekliyor” başlıkları altında verdi.
Gazete, Kıbrıs’taki BM çevreleri ve diplomatlarının, Holguin’in altı aylık görev süresinin uzatılmayacağını söylediklerini, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Colin Stewart’ın ise yabancı diplomatlarla görüşmelerinde, Holguin’in görev süresinin uzatılmama ihtimali olduğunu dile getirdiğini öne sürdü.
Öte yandan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetridis’le görüşmesinde, Holguin’in görevini sonlandırma niyetinde olmadığını söylediğini vurgulayan gazete, ABD’nin de Holguin’in görevine devam etmesinden yanaymış gibi gözüktüğünü iddia ett.

Holguin’in İspanya’da temaslarda bulunması dikkat çekti
Gazete haberinin devamında ise, Holguin’in dün İspanya’nın başkenti Madrid’de temaslar yaptığını ancak İspanya’nın Kıbrıs soruna müdahil bir ülke olmaması sebebiyle bu ziyaretin soru işaretlerine yol açtığını yazdı.
Güney Kıbrıs’ın AB İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Marilena Rauna’nın İspanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Fernando Sampetro Marcos’la Lüksemburg’da, AB Genel İşler Konseyi Toplantısı çerçevesinde bir araya geldiğini yazan gazete,  görüşmede Kıbrıs sorununun ele alındığını aktardı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
TRNC
TRNC - 2 hafta Önce

GO home and help your own country madam.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474