banner493

İşletmelere verilecek

Özersay, Kalkınma Bankasının ilk etapta 10 milyon TL’lik krediyi onayladığını bildirdi

İşletmelere verilecek
banner432

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bakanlığına bağlı Kalkınma Bankası’nın küçük işletmeler için işe devam kredilerini vermeye başladığını açıkladı.
Toplamda 10 milyon TL tutarındaki çeşitli kredi başvurularının onaylandığını önümüzdeki süreçte bunun 50 milyona varacağını açıklayan Özersay “Bunun tek başına yeterli olmayacağını biliyoruz. Gerek dünyayı gerekse ülkemizi bekleyen ekonomik sıkıntıları aşabilmek için atmamız gereken çok sayıda adım var, bunun farkındayız ve peyder pey elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
Başbakan Yardımcısı Özersay açıklamasında şu detaylara yer verdi:

“Yaşanan salgının yarattığı ve yaratacağı ekonomik sıkıntıları aşabilmek için hükümet olarak aldığımız kararlardan birisi de Bakanlığıma bağlı Kalkınma Bankası’dan işletmelere destek kredisi verilmesiydi.
Toplanan Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu İşe Devam İşletme Destek Kredilerinden bir bölümünü onayladı. Bugün itibariyle toplamda 10 milyon TL civarında bir kredinin çeşitli işletmelere ödenmesine karar verildi. Bugüne kadar başvuru yapan işletme sayısı 216 oldu. Kriterleri yerine getiren her bir küçük işletmeye 500 bin TL’ye kadar varan değişen rakamlarda kredi verilecek. Bu süreç önümüzdeki günlerde de devam edecek…”
 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460