banner564
banner622

Kalıcı çözüm bulunacak

Çavuşoğlu, yeni eğitim yılında okullara 92 adet prefabrik derslik yapıldığını söyledi ve şunu ekledi

Kalıcı çözüm bulunacak
banner598

Ömer KADİROĞLU

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, okullara 92 adet prefabrik derslik yapıldığını belirtti. Çavuşoğlu, iki yıl içerisinde kalıcı bir çözüme ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti.
Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullarda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı dün başladı.
Bakan Çavuşoğlu, ortaöğretimde yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İskele EVKAF Türk Maarif Koleji ve Bekirpaşa Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okullara 92 adet prefabrik derslik yapıldığını belirten Çavuşoğlu, iki yıl içerisinde kalıcı bir çözüme ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İskele EVKAF TMK öğrencilerine ve öğretmenlerine hitap eden Çavuşoğlu, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
Öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek adına gayret gösterdiklerini belirten Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi’nde 25 öğrenci ile başlatılan kolej sınıfının, zaman içerisinde ayrı bir okula dönüştüğünü belirtti.
Çavuşoğlu, ilk aşamada 25, daha sonra 50, şimdi ise yılda 75 öğrenci kabul eden okulun üst kısmını da tamamlayarak, bu rakamı yılda 100 öğrenciye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Okullara 92 adet prefabrik derslik yapıldığını, bunun geçici bir çözüm olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, iki yıl içerisinde kalıcı bir çözüme ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti.
Konuşmasında öğrencilere de seslenen Çavuşoğlu, öğrencilerden uluslararası sınavlarda yüksek başarılara ulaşmalarını beklediklerini dile getirerek, “Bu ülkeyi daha aydınlık seviyelere sizler ulaştıracaksınız” dedi.
Çavuşoğlu konuşmasının ardından sınıfları ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Bakan Çavuşoğlu daha sonra İskele Bekirpaşa Lisesi’ni de ziyaret ederek, öğretmenler ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473