banner493

Kaynak nerede? 

Arıklı, Sosyal Konut Projesinin güzel, lansmanın harika olduğunu belirterek bir de soru sordu:

Kaynak nerede? 
banner432

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, dün katıldığı bir TV programında gündemle ilgili soruları cevaplandırdı.

Yapılan açıklamaya göre, Sosyal Konut Projesi ile ilgili soruya verdiği cevapta, bölgenin sosyal konuta çok ihtiyaç duyduğunu dile getiren Arıklı, “Proje güzel. lansman harika. Ama küçük bir sıkıntı var. Projenin kaynağı nerede?” diye sordu. Arıklı sözlerine şöyle devam etti:
“Projenin ilk etabının maliyeti takriben 35 milyon Sterlin. Hadi bunun 10 milyon sterlinini peşinat ve taksitlerden topladınız. Geri kalan parayı düşük faizle 240 ay vade ile hangi banka size verebilir? Bizde böyle bir banka var mı? Düşük faiz için faiz desteği sağlamanız lazım. Bu sorun hükümette konuşuldu mu, bunun kaynağı var mı? Umarım Sayın Bakan bu sorulara Mecliste cevap verir. Biz de kendisini alkışlarız. Bu proje hayata geçsin varsın bütün oylar HP’nin hanesine yazılsın.”
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu ile ilgili bir soruya cevap veren Arıklı şunları söyledi:
“Ben sahaya inene kadar oldukça mütevazi davranıyordum. Sahaya indikten sonra gördüğüm ilgi beni bile şaşırttı. Ben kendimi ikinci turda görüyorum. Birçok kişi 26 Nisan’da şaşkınlıktan küçük dilini yutacak.”

banner520
 
Çarşamba Pazarı’nı ziyaret etti
Öte yandan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve partililer, Girne Çarşamba Pazarı’nı ziyaret etti.
Verilen bilgiye göre Arıklı, pazar esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, çözüm odaklı çalışmalarla sorunların üstesinden çok rahatlıkla gelinebileceğini vurguladı.  

banner512
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465