banner564

Kıb-Tek’e sahip çıkılmalı

Toplumun tüm kesimlerine destek çağrısı yapan EL-SEN, HP ve TIP-İŞ’i ziyaret etti

Kıb-Tek’e sahip çıkılmalı
banner598

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası  (EL-SEN) Başkanı Ahmet Tuğcu, Halkın Partisi (HP)  ve Kıbrıs Türk Hekimler Sendikasını (TIP-İŞ) ziyaret etti.
Açıklamaya göre, EL-SEN Başkanı Ahmet Tuğcu, toplumun tüm kesimlerini, ülkenin öz varlığı olan Kıb-Tek'in siyasetten arınmış bir yapıya kavuşması ve enerji arz güvenliğini sağlamak amacıyla daha düşük maliyete, sürdürülebilir ve çevreci enerji politikalarını hayata geçirebilmesi yönünde Sendikanın verdiği mücadeleye destek olmaya çağırdı.
Tuğcu başkanlığındaki EL-SEN heyeti, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaretleri kapsamında dün sırasıyla HP ve TIP-İŞ’i ayrı ayrı  ziyaret etti.
Ziyaretlerde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunun yaşadığı sorunlar hakkında HP ve TIP-İŞ heyetlerine bilgi veren Tuğcu, siyasi atamalarla yönetilen Kurumun bu nedenle siyasete angaje olduğunu ve asli görevlerini yerine getiremez hale getirildiğini iddia etti.

EL-SEN’in yürüttüğü mücadeleyi iki ana başlıkta özetleyen Tuğcu, bunlardan birinin, Kıb-Tek’in özerkleştirilmesi olduğunun altını çizdi ve 2012 yılından bu yana, altında ana-muhalefet CTP’nin de bulunduğu dört siyasi partinin imzası olduğu halde, Cumhuriyet Meclisinin tozlu raflarında çürümeye bırakılan özerklik yasa tasarısının tekrar gündeme getirilmesi gerektiğini kaydetti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 1 ay Önce

Ya KIBTEK teki gaggariyalar? Onlar siyasi gaggaryaların çocukları ve yandaşlar. KIBTEK kadrolarınin 95% i partizan yerleşim.

Turkish Power
Turkish Power - 1 ay Önce

Kibtek dedigin cagdisi dizel motor fueloilli kalorifer yapilmasi gereken teknecigi kapatip ruzgar gunes enerjisi TC den enterkonnekte elektrik zaten nukleer santral faaliyete gecince no problem cakma sosyalist ayaginda oluyu yikayip durmayin

Ck
Ck - 1 ay Önce

Ya bi git beeeee

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474