banner564

Paydaşlardan bilgi aldı

Üstel, “Ercan’da eksikliklerin tespit edilerek giderilmesi için hükümet olarak büyük bir gayretle çalışacağız” dedi

Paydaşlardan bilgi aldı
banner598

Tuğçe Ülkü AYDIN 
Başbakan Ünal Üstel, eksiklikleri tespit etmek ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere paydaşlarla Ercan Havalimanında bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı yaptı. 
Toplantıda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk, DPÖ Müsteşarı Durali Güçlüsoy, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, Muhaceret Müdürü Fevzi Öztümen, T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdür Yardımcısı Şevki Turanlı ve diğer üst düzey yetkililer de hazır bulundu. 
Ercan Havalimanı VIP salonunda  yer alan toplantı öncesinde TAK ve BRT’ye  açıklamalarda bulunan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Orta Doğu'nun en büyük havaalanlarından biri olan  Ercan’ın  faaliyete girmesi ardından eksikliklerin bir kısmının giderildiğini, bir kısmının ise giderilmeye devam ettiğini söyledi. 
Bakan Arıklı, Ercan Havalimanında paydaşlarla bir araya geldiklerini ve bugüne kadar nelerin yapıldığını, nelerin yapılması gerektiğini konuşacaklarını kaydetti. 

Sorunları yerinde inceledi
Başbakan Ünal Üstel de açıklamasında, 20 Temmuz 2023’te açılan Ercan havalimanını ziyarete geldiklerini,  havalimanın açılışından bu yana yapılanlar ve tespit edilen eksiklerin değerlendirileceğini söyledi.
Paydaşlarla gerçekleştirecekleri toplantıda, Polis Müdürü ve Muhaceret Müdürünün de hazır bulunduğunu ifade eden Başbakan Üstel, konuları kapsamlı olarak ele alıp, değerlendireceklerini söyledi. 
Eski havalimanının güvelik açısından sıkıntı yarattığını, bu sebeple yeni havalimanın süratli şekilde tamamlanarak, hizmete açıldığını anımsatan Başbakan Üstel, 12 milyon yolcuya kadar hizmet verebilen ve büyük gövdeli uçakların inebilmesine imkan veren havalimanının turizm mevsimi gelmeden eksiklerinin tamamlanabilmesi için ilgili birimler ve paydaşlarla bir araya geldikleri söyledi. 
Toplantı ardından, Ercan havalimanında yerinde incelemelerde bulunuldu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474