Maraş açılımını eleştirdi

"Hatalı bir davranış"

Maraş açılımını eleştirdi
banner432

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Maraş konusunun, BM ile çatışma içine girmeden, uluslararası hukuk içinde kalarak ve çözüme bir engel oluşturacak şekilde değil, çözüme katkı yapacak şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı yazılı açıklamasında, “BM Genel Sekreteri, seçimlerimizden sonra gayri resmi 5+1 toplantı çağrısı için hazırlıklarını yaparken, yine seçimlere ramak kala kapalı Maraş konusunda yapılmaya çalışılanlar Kıbrıs Türk halkını uluslararası alanda zor durumda bırakacak hatalı bir davranış anlamındadır” ifadelerini kullandı. Akıncı, Cumhurbaşkanlığının sorumluluk alanına giren Maraş gibi önemli bir konunun seçimlere çok kısa bir süre kala açıkça seçim malzemesi yapılmış olmasının son derece yanlış olduğunu söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 10:05

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat saz
murat saz - 3 hafta Önce

Sagda solda isimiz dalavera.Mismil bir siyaset uretemiyoruz.Ne papazda hayir var nede hocada.Siyasetcilerde kuyrukyildiz gibi dinci sinci oy pesinde halki oyaliyorlar.Siyaset diyalog kurmak demektir.

xyz
xyz - 3 hafta Önce

Turk oldugun simdi mi aklina geldi dunurden izin alamadin mi simdiye kadar sana kalsa Ayasofyayi da kiliseye cevirip can calarsiniz dunurle beraber

Türkiyeli Vedat A.
Türkiyeli Vedat A. - 3 hafta Önce

Akıncı gibi bir Cumhurbaşkanına laf söylemek ne Türkiye'deki paçavra siyasetçiler ne de bizim haddimizedir. Adam kendi ülkesinin çıkarlarını savunuyor. Kendi ülkesinin çıkarlarını savunan bir cumhurbaşkanına saygı duymayan, KKTC Devletine ve halkına da saygı duymuyor demektir. Haddimizi bilelim lütfen. (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı)

SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460