banner564

MAYPA 3 GÜN POLİS'TE TUTUKLU KALACAK..

Sahte diploma ve yolsuzluk haberlerinin ardından özel hayatın gizliliğinin ihlali suçlamasıyla Serdinç Maypa'da polis tarafından tutuklandı

MAYPA 3 GÜN POLİS'TE TUTUKLU KALACAK..
banner598

Mahkemede bulguları aktaran polis, Serdinç Maypa ile ilgili 5 farklı kişinin şikayetçi olduğunu, özel hayatın gizliliğinin ihlali suçlamasıyla tutuklandığını söyledi.

Polis, bu 5 kişinin; KIB-TEK, Müteahhitler Birliği, Kalkınma Bankası ve iki farklı sigorta şirketi yetkilileri olduğunu açıkladı.

Polis ayrıca, Maypa'nın evinde ve ofis olarak kullandığı alanda yapılan aramada, "içinde koronavirüs hastası kişilerin verilerinin bulunduğu 1000 sayfalık ciltlenmiş belgeler" bulunduğunu, bu verilere nasıl eriştiğinin de soruşturulacağını aktardı.

Maypa, canlı yayınlarda paylaştığı belgelerle ilgili polise verdiği ifadesinde, "suç olduğunu biliyorum ama ülkem için yaptım" dedi. Polis, belgeleri nereden temin ettiğine ilişkin soru üzerine Maypa'nın "leylekler getirdi" dediğini aktardı.

Polis, soruşturma kapsamında 3 cep telefonu, 226 belge, 2 laptop, bir kasa, bir kayıt cihaznı emare olarak alındığını aktardı. Polis, ilk şikayetin 22 Mart tarihinde Müteahhitler Birliği'nden geldiğini, daha sonra da diğer isimlerin şikayetçi olduğunu açıkladı. Daha sonra avukat ile polis arasında, "özel hayatın gizliliğinin ihlali" suçuyla ilgili uzun süre tartışma yaşandı.

Avukat, kamu kurumlarıyla ilgili bilgilerin, yasa kapsamına girmediğini savundu. Daha sonra Savcı, Maypa'nın 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Avukat, sürecin bir kurgudan ibaret olduğunu savunarak, süreye itiraz etti.

Mahkeme, soruşturmanın devamı açısından Serdinç Maypa'nın 3 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, Serdinç Maypa'nın, şikayetçilerle ilgili ortaya attığı iddiaların araştırılması için ayrı bir soruşturma memuru atanması ve 15 günde bir mahkemeye rapor vermesine karar verdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 3 hafta Önce

Maypa'nın katil gibi götürülmesini kınıyorum. Adam doğruları söylüyorsa ödül almalı . Yok ki katil muamelesi. Memlekette doğru söyleyen duyarlı insan kalmadı. Arada bir çıkana da böyle mi davranılmalı! Ayıptır. Utançtır. Sonra da bekle ki temiz toplum olacak! Bok olacak.

Ck
Ck - 3 hafta Önce

DOĞRULAŔİ SÖYLEYEN 9 KÖYDEN KOVULUR!!!!!! Ulkeyi soyup soğana çevirenleri salarlar, ülkesi için Yolsuzluklara karşı savaş açanları da tutuklarlar... PESSSS

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473