banner564
banner556

‘Ne gerekiyorsa yapılacak’

Üstel, gençlerin ev sahibi olmakta yaşadıkları zorlukları gidermek için Derinya bölgesinde sosyal konut projesinin girişimlerini başlattıklarını belirtti

‘Ne gerekiyorsa yapılacak’

Başbakan Ünal Üstel, gençlerin ev sahibi olmakta yaşadıkları zorlukları gidermek için Derinya bölgesinde sosyal konut projesinin girişimlerini başlattıklarını belirterek, “Gençlerimiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi. 
Başbakan Ünal Üstel ve eşi Zerrin Üstel, Bandabuliya'da Antik Mağusa Vakfı tarafından düzenlenen, TİKA'nın sponsorluğundaki "Gazimağusa'yı Çok Sevmek" isimli fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Başbakan Üstel, gençlerin kendi beldelerine sahip çıkarak, sosyal ve kültürel çalışmalar yapmalarının önemli olduğunu belirten Üstel, "hükümet olarak söz konusu çalışmaları desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini" söyledi.
Gençlerin ekonomik koşullar nedeniyle göç etmelerine hükümet olarak karşı olduklarının altını çizen Başbakan Üstel, bu noktada gençlerin ev sahibi olabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
Maraş’a yapılması planlanan sosyal konut projesine işaret eden Üstel, “Gençlerimizin yükselen maliyetlerden dolayı ev sahibi olmakta yaşadıkları zorlukları gidermek için ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Derinya bölgesinde sosyal konut projesinin girişimlerini başlattık. Bu projeye ek olarak farklı projelere de imza koymaya devam edeceğiz” dedi.
Kamuoyunda projeyi engellemeye yönelik birtakım seslerin çıktığını dile getiren Üstel, “Kim ne derse desin biz ülkemiz, gençlerimiz, hükümetimiz ve KKTC için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kimseye kulak vermeden, hükümet olarak gençlerimizin ülkelerinde kalmaları, yaşamaları ve topraklarına sahip çıkmaları için elimizden gelen katkıyı koyacağız” vurgusunu yaptı.
Başbakan Üstel, serginin ana sponsorluğunu üstlenen TİKA yetkililerine de verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 gün Önce

Cehenneme kadar yolun var,işiniz gücünüz yalan dolan..Türkiyeden aldığınızı bize satmaya çalışıyorsunuz..Ulan sen vakıf malı üzerine nasıl inşaat yapıp tapu vereceksin len?

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473