banner564
banner556

Oldu 14 milyon

Çalıştığı GSM şirketine ait 12 milyon liraya yakın parayı çaldığı iddiasıyla tutuklanan Ergün Hergül soruşturmasında miktar 2 milyon daha arttı

banner611
Oldu 14 milyon
banner598
banner616

Suna ERDEN

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir GSM şirketinde müdür yardımcısı olarak çalıştığı dönemde sahte kullanıcı hesaplarıyla 11 milyon TL 829 bin TL parayı zimmetine geçirdiği gerekçesiyle tutuklanan, ayrıca yasa dışı sanal bet gelirlerinden de hesabına para aktarıldığı ortaya çıkan Ergin Hergül dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada söz konusu GSM şirketinin hesaplarıyla ilgili incelemenin sürdüğü, son 3 günde 2 milyon TL’lik daha açık tespit edildiği belirtildi. 
Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez olguları aktardı.
 Polis, 2022 yılı Şubat ayında KKTC geneline toplu SMS gönderen vidobet isimli sanal bahis sitesi ile ilgili yapılan soruşturmada SMS’lerden edilen gelirlerin 5 milyon 963 bin TL’lik kısmının zanlının hesabına yatırıldığının belirlendiğini söyledi. 
Polis, o dönem zanlıdan izahat istendiğinde söz konusu paraların SMS işlemlerinin hızlandırılması için hesabına yatırıldığını söylediğini aktardı. 
Polis, yapılan ileri soruşturmada 2018-2021 yılları arasında bir GSM şirketinde müdür yardımcısı olarak görev yapan zanlının kendi telefon numarası ile 3 adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 829 bin TL’yi kendi hesabına aktardığını açıkladı.
 Polis, aranan şahıs olan zanlının 21 Ekim 2023 tarihinde ülkeye giriş yaptığını ancak kaldığı otelde tespit edilemediği için tutuklanmadığını, 23 Ekim 2023 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaparken yakalandığını söyledi. 
Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını belirtti. Polis, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada GSM şirketinin hesaplarında 2 milyon TL daha açık tespit edildiğini söyledi.
 Polis, zanlının SMS satışı yaptığı iki kişiye şirket hesaplarında sorun olduğunu söylediğini, reklam SMS’i ücretlerinin kendi şahsi hesabına aktarılmasını istediğini de belirlediklerini açıkladı. 
 Polis, ayrıca zanlının 10 kişiden de parayı kendi hesabına aktarmasını istediğini, söz konusu şahıslara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.
 Polis, aranan şahıslar, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474