banner564
banner556

Ömer ile Sait cezaevinde

banner587

‘Yamaç Operasyonu'yla ele geçirilen bir kilo 300 gram hintkeneviri ve 71 gram kokainle ilgili soruşturma tamamlandı

banner589
Ömer ile Sait cezaevinde

Suna ERDEN

banner571

Girne’ye bağlı Doğanköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince yapılan Yamaç Operasyonu'nda ele geçirilen bir kilo 300 gram hintkeneviri ve 71 gram kokainle ilgili soruşturma sürüyor. Operasyonda tutuklanan Ömer Alpay ile Sait Kara dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yapan polis memuru Kader Artan, 26 Ekim 2022 tarihinde, Ömer Alpay’ın ikametgahında uyuşturucu madde olduğuna dair bilgi alındığını ve zanlının, Girne’ye bağlı Doğanköy’de bulunan adresine gidildiğini söyledi. 
Polis, evde kimsenin olmadığının belirlendiğini ve pusu görevine başlandığını belirtti. 
Ömer Alpay’ın bir süre sonra eve geldiğini ve polisleri görünce kaçmaya başladığını anlatan Artan, makul güç kullanılarak alıkonulduğunu ifade etti. 
Polis, zanlının üzerinde yapılan arama sonucu bir gram kokain ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 2 bin 450 Euro ve bin 450 TL nakit para bulunduğunu açıkladı.
Sait Kara’nın da bir süre sonra eve geldiğini ve zanlılar huzurunda arama yapıldığını aktaran
polis, oturma odasında, sehpa üzerindeki karton bardakta 5 gram, bahçe giriş kapısının çitleri altında
gizlenmiş halde 30 adet vakumlanmış poşette bir kilo hintkeneviri(skunk) türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.
Polis memuru Artan, zanlıların 3 kez mahkemeye çıkarılarak haklarında toplam 15 gün süreyle tutukluluk emri alındığını anımsattı. Artan, bu süre zarfımda yürütülen ileri soruşturmada zanlı Ömer Alpay’ın Doğanköy’deki ikametgahında ve aracında yapılan aramada; yaklaşık 300 gram ağırlığında hintkeneviri ile yaklaşık 70 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde daha bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, ele geçirilen uyuşturucunun miktarının yüksek olduğunu, zanlıların ağır ceza mahkemesinde yargılanacağını belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme, Ömer Alpay’ı 3 ayı, Sait Kara’yı ise 75 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473