banner556

Önce içtiler

Karantina odasında 24 yaşındaki erkeğe tecavüz etmekle suçlanan Adem Elma şimdi zor durumda

Önce içtiler

Suna ERDEN

Girne’ye bağlı Lapta bölgesinde karantina oteli olarak kullanılan işletmede 24 yaşındaki erkeğe tecavüz ettiği iddia edilen 46 yaşındaki Adem Elma dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada soruşturmanın devam ettiği belirtilerek, ek süre istendi. 
Mahkeme soruşturma amaçlı zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına karar verirken, Adem Elma ile 24 yaşındaki şahsın Türkiye’den birlikte adaya geldikleri, olay öncesi karantina otelinde odada buluşup içki içtikleri belirtildi. 
Soruşturmayı yürüten polis, olayın 27 Şubat 2021 tarihinde saat 18.00 sıralarında Lapta’da, karantina oteli olarak hizmet vermekte olan bir işletmede meydana geldiğini söyledi. 
Polis, otelde karantinada bulunan zanlı Adem Elma’nın birlikte adaya geldiği ve kendisi ile aynı yerde ama başka bir odada izole olarak tutulan M.D. isimli erkek şahıs ile birlikte alkol aldıklarını açıkladı. 
Polis, M.D.’nin daha sonra kendi odasına geçtiğini, zanlı Elma’nın bir süre sonra onun yanına gittiğini ifade etti. 
Polis memuru, zanlının yatak odası içerisinde M.D.’ye tecavüz ettiğini söyledi. Şikâyet üzerine zanlının gözaltına alındığını, soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, mahkemeye çıkarılarak 2 gün tutukluluk emri alındığını anımsattı. 
Polis, 24 yaşındaki şikâyetçinin doktor kontrolünden geçirildiğini; cinsel ilişkiye bağlı ekimozlar tespit edildiğini aktardı.
Alınacak ifadeler, incelenmesi gereken emareler olduğunu kaydeden polis, 7 ek gün tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.
 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455