banner493

“Türk mucizesi”

Hüseyin Çelik, sağlıkta KKTC’nin dokusuna uygun bir reformun hayata geçirilmesi için deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti

“Türk mucizesi”
banner432
Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile Türkiye Cumhuriyeti (TC) Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, Maliye Bakanı Zeren Mungan’ı ziyaret etti.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, ziyarette ilk konuşmayı yapan Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, sağlık alanında yeni bir sistem oluşturma amacıyla yürüttükleri çalışmaların sürdüğünü anlattı.
Gülle, Genel Sağlık Sigortası Fonu Yasası’nın, sağlıkta yeniden yapılanmanın önemli bir bacağı olacağını ifade ederek, Türkiye’de sağlık alanında gerçekleştirilen dönüşümün başarısına dikkat çekti.
Bakan Gülle’den sonra söz alan TC Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik de, Türkiye’de yaklaşık 10 yıldır yürütülen “sağlıkta dönüşüm projesi” hakkında bilgi verdi.
Sağlıkta dönüşüm projesinden önce Türkiye’de, verimsiz bir sistemin olduğunu anlatan Çelik, sağlıkta dönüşüm projesinde sağlanan başarının halkta büyük bir memnuniyet yarattığını ifade etti.
Türkiye’de sağlıkta yaşanan dönüşümü, Uluslararası Örgütlerin de yakından izlediğini belirten Çelik, bu örgütlerin yaşanan değişimi bir “Türk Mucizesi” olarak nitelendirdiklerini kaydetti.
Çelik, sağlıkta KKTC’nin dokusuna uygun bir reformun hayata geçirilmesi için deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını da ifade etti.
Maliye Bakanı Zeren Mungan da, Türkiye’de hem sağlık hem de sosyal güvenlik alanında büyük başarılar elde edildiğini belirterek, sağlık alanında Türkiye’de yakalanan başarının KKTC için bir şans olduğuna değindi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 10:00
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460