banner493

Oylama tamamlandı

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Bulaşıcı Hastalıklar (Değişiklik) Yasa Önerisi”ni görüştü

Oylama tamamlandı
banner432

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, dün toplanarak “Bulaşıcı Hastalıklar (Değişiklik) Yasa Önerisi”nin madde madde oylanmasını tamamladı.
Komite, Yasa Önerisi’nin üçüncü okunuşunu bir sonraki toplantısında ele alacak.
Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi dün saat 14.30’da HP Milletvekili Komite Başkanı Jale Refik Rogers başkanlığında toplandı. 
İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, gündeminde bulunan “Bulaşıcı Hastalıklar (Değişiklik) Yasa Önerisi” görüştü.
Komite toplantısına; UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, UBP Milletvekili Aytaç Çaluda ve UBP Milletvekili Menteş Gündüz katıldı.
Komite toplantısına davetli olarak ise, Sağlık Bakanlığı’ndan yetkililer katılarak konu ile ilgili görüş ve önerilerini sundular.
 “Bulaşıcı Hastalıklar ( Değişiklik) Yasa Önerisi”nin genel gerekçesi şöyle:
“Son dönemde dünyada ve ülkemizde Coronavirüs nedeniyle yaşanılan durum, bulaşıcı hastalıkların önlenebilmesi ve kontrolü için bilimsel kurul önerilerinin önemini ve Sağlık Bakanlığı’nın bu kurulların önerisi doğrultusunda hızlı karar almasının elzem olduğunu ortaya koymuştur. Bu değişiklik Yasa Önerisi ile, Sağlık Bakanlığı’nın bulaşıcı bir hastalık söz konusu olduğunda bilimsel kurulların aldığı kararlar doğrultusunda düzenleme yetkisi ve yapılan bu düzenlemelere aykırılık durumunda uygulanacak yaptırımlar düzenlenmiş olup, böylece bulaşıcı hastalıkların yayılmadan, ivedilikle ve en az zararla kontrolü amaçlanmıştır.”
 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460