banner564
banner556

‘Prestiji artacak’

Girne Belediye Başkanı Güngördü, kent için hazırlanan yeni projenin 10 Ocak’ta halka açık bir şekilde tartışılacağını açıkladı

banner587
‘Prestiji artacak’
 Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,  kentin prestijini artıracak bir projenin 10 Ocak’ta Dome Otel’de yapılacak halka açık yapılacak toplantıda ele alınacağını duyurdu. Projenin,   Girne Kordonboyu üzerinde, Dome Hotel ve liman mendireği başlangıcı arasında kalan yürüyüş ve dinlenme alanını kapsadığı bildirildi.
   Kordonboyu’nun mevcut görünümünü tamamen değiştirmek ve kentin prestijini artırmak amacı ile sade ve çağdaş bir anlayışla hazırlanan projede, seyir terasları, meydan, sahil yolu, iskele, büfe, satış birimleri, yürüyüş yolu, çevre düzenleme altyapı ve peyzaj tasarımı bulunuyor.
    Proje kapsamında, tasarı geliştirmesi ile ilgilenenlerin, görüş ve öneri bildirmek isteyenlerin, gerekçeleriyle birlikte en geç 13 Şubat tarihine kadar belediyeye yazılı olarak bildirmeleri gerektiğine dikkat çekildi. 

Görünüm değişecek

   Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ülkeye gelen tüm turistlerin ve vatandaşların uğrak noktası olan Girne Kordonboyu’nun mevcut görünümünü tamamen değiştirerek, kentin prestijini artıran modern bir proje hazırladıklarını söyledi. 
   Güngördü, kent estetiğine önem verdiklerini ifade ederek, kent için öneme ve potansiyele sahip bu alanın daha işlevsel kullanılabilmesi için de çalışmalarının olacağını kaydetti. Güngördü, “Kordonboyu’nun bu bölgesine 42 yıldır hiçbir proje hazırlanmadı” dedi.
   Güngördü, bugüne kadar ortak akıl çerçevesinde projeler yürüttüklerini, kentte yaşayanlarla birlikte kararlar alarak fikir birliği içerisinde çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini ifade ederek, projeyi paylaşmak ve tartışmak için düzenlenecek halka açık toplantıya ilgilenen herkesi davet etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 03:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473