banner564

Radikal adım sözü verdi

Memur-Sen heyeti ile görüşen Gardiyanoğlu, “Özel sektör ile kamu arasında bir huzura ihtiyaç var” dedi

Radikal adım sözü verdi
banner598

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) heyetini kabul etti.
Verilen bilgiye göre, Memur-Sen Başkanı Akın Manga, Gardiyanoğlu’nu çalışma hayatıyla ilgili çok büyük sorumluluklar beklediğini belirterek, görevinde başarılar diledi.
Kamuda ve özel sektörde yaşanan sıkıntılara değinen Manga, teşkilat yasalarının artık güncellenmesi gerektiğini belirtti.
Sözleşmeli memurların durumuna da el atılmasını isteyen Manga, geçici memurlar için de yıllardır çok uğraş verdiklerini ve bu konuda sona gelindiğini söyledi. Manga, iş güvencesi için bir yasa hazırladıklarını kangrenlenmiş bu sorunun bir an öce çözümlenmesini diledi.

Gardiyanoğlu: Mücadele etmekten korkmadım
Sadık Gardiyanoğlu da, “Radikal kararlar almaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman  korkmadım.”  diyerek göreve geldiği ilk günden itibaren teşkilat şemalarının güncellenmesi için gerekli talimatları verdiğini ve çalışmaların tüm hızla sürdüğünü söyledi.
 “Toplum olarak yeterince gerildik, bölündük ve ötekileştirildik. Çalışma hayatının başında bir bakan olarak toplumu barıştırmak benim ödev ve sorumluluğumdur.” diyen Gardiyanoğlu özel sektör ve kamu arasında bir huzura ihtiyaç olduğunu kaydetti.
Gardiyanoğlu, “Özelde sendikalaşmanın hiçbir zaman karşısında olmadığını vurgulayarak, her ne kadar yasal düzenleme yapılsa da, özel sektörün işleyişi ve çalışma şartları çok farklıdır. Önemli olan bir paydaşta buluşabilmektir. Özel sektör işvereninin de önünün açılması lazım ki iş yapabilsin, gelir elde edebilsin. Burada toplumsal uzlaşıya ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474