banner564
banner622

Rum tarafından motosiklet çalan 3 zanlı cezaevine gönderildi

Güney Kıbrıs’ta 21 bin euro değerinde 2 adet motosiklet çalan Ali Davulcular, Süleyman Keteni ve Akın Sergis yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Rum tarafından motosiklet çalan 3 zanlı cezaevine gönderildi
banner598

Daha önce tutuklanan İrfan Davulcular ile Ayşe Batak’ın suçsuz olduğu anlaşılarak, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Aydoğanlı, mahkemede olguları aktardı. Polis, 23 Kasım 2023 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Ali Davulcular ve Süleyman Keteni’nin yasa dışı, Akın Nergis’in ise Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan yaya bir şekilde yasal olarak, geçiş yaptığını ve 3 zanlının güneyde buluştuklarını söyledi. 

Polis, zanlıların  Güney Kıbrıs-Limasol’da tasarruflarında bulunan plakası meçhul Pic-up türü araç ile, Jakou Lambrou’nun işletmeciliğini yaptığı Lambrou isimli motosiklet dükkanının yola bakan vitrin camına konu aracın ön kısmı ile vurup, kırdıktan sonra, dükkan içerisinde bulunan toplam değerleri 21 bin Euro olan 2 adet motosikleti Beyarmudu bölgesinden kaçak olarak KKTC getirdiklerini söyledi. Jakou Lambrou’nun kuzeye gelerek, şikayetçi olması ile soruşturma başlatıldığını, olay yerine ait güvenlik kameralarını da yanında getirdiğini ve yapılan inceleme sonucu 3 zanlının yakalandığını açıkladı.  Polis, mesele kapsamında tutuklana 2 kişinin yapılan soruşturma sonucu suçla bağlantısının tespit edilmediğini ve serbest bırakıldıklarını söyledi.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlıların tahkikatın geri kalan kısmına etki edemeyeceğini ifade etti. Polis, Ali Davulcular ve Süleyman Keteni’nin benzer suçlardan sabıkaları olduğunu, Akın Nergis’in ise sabıkasız olduğunu belirtti. Polis, zanlılardan Akın Nergis’in teminata bağlanmasını, diğer iki zanlının ise 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti. 

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, Akın Nergis’in 35 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 250’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verirken, Ali Davulcular, Süleyman Keteni’yi 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474