banner564

Satın almış

Gönyeli’de polisi görünce kaçmaya çalışan Ersan Tarım’ın tasarrufunda uyuşturucu bulundu

Satın almış
banner598

Gönyeli’de seyir halindeyken narkotik ekiplerini fark eden, kaçmaya çalışırken hem kaza yapan hem de uyuşturucuyu aracın camından atan Ersan Tarım ile yanında yolcu olarak bulunan Ceyda Bolat ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlıların tasarrufunda toplam 4 buçuk gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu tespit edildiği açıklandı. Zanlı Tarım’ın polise itirafta bulunup, 5 gram bonzai için 2 bin 500 TL ödediğini söylediği açıklandı. 
Soruşturmayı yapan polis, 10 Haziran 2024 tarihinde zanlı Ersan Tarım ile aracında yolcu olarak bulunan zanlı Ceyda Bolat’ın Atatürk Caddesi’ne giriş yapacakları esnada Narkotik ekiplerini fark edip, geri geri gidip, başka bir araca çarptıktan sonra caddeye çıkıp ilerlediklerini ve kaçmak isterken durdurulduklarını belirtti.  
Polis, zanlıların kaçmaya çalışırken araçtan attıkları 3 paket halinde 3 gram maddenin bulunduğunu, türünün Sentetik Cannabinoid olduğunun tespit edildiğini ve emare alındığını kaydetti. 
Polis, zanlıların aracında yapılan aramada bir gram daha Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare alındığını söyledi. 
Her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandığını belirten polis, birlikte yaşadıkları Alayköy’deki ikametgahta yapılan aramada salon kısmında bulunan sehpa üzerinde yarım gram daha Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını söyledi. Polis, zanlı Tarım’ın ifadesinde uyuşturucu maddeyi 5 Haziran’da bir şahıstan 5 gram olarak aldığını ve 2 bin 500 TL ödeme yaptığını söylediğini açıkladı.
Soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıs olduğunu kaydeden polis, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.
Mahkeme, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474