Şok gece baskınları

banner453

Girne Belediyesi, yiyecek içecek ve eğlence merkezlerinin denetlendiğini bildirdi

Şok gece baskınları
banner432

 Girne Belediyesi, Girne’de yiyecek içecek ve eğlence merkezlerinin “gece baskınlarıyla” da denetlendiğini bildirdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yazılı açıklamasında, kent genelinde tüketilen gıdaların güvenliğinin her dönem önemli bir gündem maddeleri olduğunu ifade ederek, turist veya yerli vatandaş olsun tüm kent sakinlerinin sağlığının korunmasının, gözetilmesinin öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.
Güngördü, Girne kentinin son yıllarda hızla gelişen yapısının içerisinde yeme içme ve eğlence merkezlerinin de geliştiğini ifade ederek, gıda güvenliği ile hijyenin de insan sağlığı açısından temel bir zorunluluk olduğunu ve tüm işletmelerin hijyen konularında da hassasiyetle hizmet vermelerinin oldukça önemli olduğunu kaydetti.
Öte yandan Girne Belediyesi Sağlık Şubesi Ekipleri, geçen hafta baskın niteliğinde yaptığı denetimde, gıda işletmelerinin mutfaklarında yapılan hijyen kontrollerde tespit edilen eksiklikler ile ilgili yasal işlemler ve takip başlattı.

Bir ayda 136 farklı işletme ziyaret edildi
Açıklamada, son bir aylık süreçte (14 Mart -16 Nisan 2019) yapılan gıda denetimlerinde; 136 farklı işletmenin ziyaret edildiği, toplam 272 denetim gerçekleştirildiği kaydedildi. Yasal olarak gıda güvenliği koşullarında uygunsuzluk tespit edilen işletmelere toplamda 2 bin 952 TL para cezası uygulandığı, gıda işletmelerinde satışa sunulan veya mutfakta kullanımda olan; ancak gıda güvenliği riski taşıdığı tespit edilen 98 çeşit gıda ürününe de el konulduğu kaydedildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460