banner556

Son engel aşıldı

Yapımı tamamlanamayan Güzelyurt-Lefke Çevre yoluyla ilgili sorunlar 11 yıl sonra çözüldü

Son engel aşıldı

Güzelyurt-Lefke Çevre yolunda 2012 yılında başlayan ve önemli bir bölümü tamamlanmasına rağmen, yaşanan sorunlar nedeniyle yapımı tamamlanamayan 7 kilometrelik yol üzerinde bulunan son engel de kaldırılıyor.
Önce zeytin ağaçları, ardından da mandıra engeli ortadan kalkarken, narenciye ağaçları sökülerek, başka bir bölgeye taşınıyor. İhalenin tamamlanması için düğmeye basıldı. 
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, kısa sürede ihalenin tamamlanarak, ülkenin çağdaş yola, sürücülerin de daha yüksek güvenlikli trafik akışına kavuşacağını belirtti. Canaltay, ihalenin tamamlanması için her şeyin hazır olduğunu ifade etti.
Bakan Canaltay, çevre yolu güzergahı üzerinde bulunan mandıranın yıkımına başlandığını, mandıranın ilerisinde bulunan narenciye bahçesindeki ağaçların sökümünün ise gelecek hafta tamamlanacağını açıkladı.
Canaltay, böylece Bakanlığa bağlı Karayolları Dairesi'nin yol güzergahının temizlenmesi adına üzerine düşen görevleri büyük özveri ile çalışarak tamamlamış olacağını ifade etti.
Yolun ihale edildiği 2012 yılından beri engel teşkil eden kamulaştırılmış alanlar ile ilgili sorunların çözüldüğünü aktaran Canaltay, bir an önce ihaleye çıkılması adına gerekli girişimleri başlattıklarını belirtti.
Bölünmüş yolun tamamlanmasının önündeki engellerin bölgedeki paydaşlar ile birlikte uzlaşı içerisinde çözüldüğünü hatırlatan Canaltay, yaşadıkları hayal kırıklığına rağmen büyük sabır gösteren bölge halkına ve çalışmalarından dolayı Karayolları Dairesi personellerine bir kez daha teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455