banner493

Son söz üyelerin

UBP Genel Sekreterliği için Özdemir Berova ile Oğuzhan Hasipoğlu yarışacak

Son söz üyelerin
banner432

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreterliği seçime sadece bir gün kaldı. UBP’liler yarın gerçekleştirilecek seçimde yeni genel sekreterlerini belirleyecek. 
Genel sekreterlik için Girne Milletvekili Özdemir Berova ile Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu yarışacak. Parti Meclisi üyeleri oylama kabini ile oy pusulasının atılacağı sandık bölümüne sıra ve belirli zaman aralığında gereken hijyen koşulları sağlanarak, alınacak.
UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre; UBP Genel Sekreter adaylığı için başvuru süresi doldu. Yapılan kura çekimi sonucu oy pusulasında birinci sırada Özdemir Berova, ikinci sırada Oğuzhan Hasipoğlu yer alacak.

Parti Meclisi cumartesi günü toplanacak
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, 10 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’da Lefkoşa’daki Elysium Park’ta “Genel Sekreterlik” seçimi için Genel Başkan, Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplanacak.

banner499
Sadece “Genel Sekreterlik” seçimi gündemiyle gerçekleştirilecek toplantı için Covid-19 salgını ile mücadele ve korunma çabaları çerçevesinde gerekli tüm önlemler alınacak.
Parti Meclisi üyeleri oylama kabini ile oy pusulasının atılacağı sandık bölümüne sıra ve belirli zaman aralığında gereken hijyen koşulları sağlanarak, alınacak.
Buna göre; ilk olarak saat 11.00-11.20 arasında İskele’den, 11.20-11-40 arasında Lefke ve Güzelyurt’tan, 11.40- 12.10 arası Girne’den, 12.10-12.40 arası Gazimağusa’dan, 12.40-13.10 arası ise Lefkoşa’dan gelecek üyeler UBP Genel Sekreterliği için oy kullanabilecek.
Oylamanın tamamlanmasının hemen ardından ise oy sayımına geçilecek ve sonuç açıklanacak.
Oylama ve sayım işlemleri Genel Başkan ve Genel Sekreter Yardımcıları tarafından yürütülecek. Oy verme ve sayım işlemlerine adaylar veya birer temsilcileri nezaret edebilecek. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460