banner564
banner556

Sorunlar ele alındı

Ticaret Odası Başkanıyla görüşen Bakan Üstel, “Açılım sürecinde özel sektör, kurum ve kuruluşların desteğiyle ciddi bir denetim mekanizması oluşabilir” dedi

Sorunlar ele alındı

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, açılım sürecinde başta halkın sağlığını korumak ve ekonomik canlanmanın devamı için denetimin büyük önem taşıdığını, özel sektör, kurum ve kuruluşların desteğiyle ciddi bir denetim mekanizmasının oluşabileceğini söyledi.
Üstel, önümüzdeki hafta iyi miktarda aşı gelebileceğini de açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Üstel, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkan ve üyelerini kabul etti.
Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı ile sürekli istiare içerisinde olduklarını, bundan sonraki süreçte de desteklerinin devam edeceğini, Bakan Üstel’e yeni dönemde başarılar dilemek ve taleplerini iletmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.
Deniz, aşı temini konusunda devletten devlete bir alım olabileceğini bildiklerini ancak bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın önceliğinde destek olma konusunda hazır olduklarını kaydetti.
Bakan Ünal Üstel, sektörlerin istek ve bilgilerine yer vererek bir açılma sürecine gidildiğini, pandemi sürecinde hem devletin hem de sektörlerin kaynak sıkıntısı yaşadığına dikkat çekti.
Covid- 19 ile mücadelede DSÖ ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı öngörüleri ile ilerlediklerini belirten Bakan Üstel, PCR test sayıları ve PCR merkezlerini çoğalttıklarını kaydetti.
Bakan Üstel, açılım sürecinde başta halkın sağlığını korumak ve ekonomik canlanmanın devamı için denetimin büyük önem taşıdığını, bu noktada özel sektör, kurum ve kuruluşların destek vermesiyle ciddi bir denetim mekanizmasının oluşabileceğini vurguladı.
Bakan Üstel, aşı uygulaması konusunda adaletli bir yapının olması, her şeyin kayıt altında tutulması, randevuların önceden alınabilmesi konusunda Aşı Bilgi Sistemini hayata geçirdiklerini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473