banner493

Soruşturma bitmedi

Uyuşturucu suçundan tutuklu bulunan üç zanlı 6 gün daha hücrede kalacak

Soruşturma bitmedi
banner432

 Suna ERDEN

Değirmenlik’te 12 Ağustos’ta trafik kazası yaptıktan sonra ortadan kaybolan, 6 gün sonra yakalanınca üzerinde uyuşturucu bulunan Usman Sani Usman, ona maddeyi veren Praise Nwachukwu ve suçla bağlantılı tutuklanan Khalid Sanusi dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada Usman’ın tasarrufunda 22, Nwachukwu’da ise 221 gram uyuşturucu ele geçirildiği belirtildi. 
Soruşturmayı yapan polis, Usman Sani Usman’ın 12 Ağustos tarihinde Değirmenlik bölgesinde trafik kazası yaptıktan sonra ortadan kaybolduğunu söyledi. Polis, Usman Sani Usman’ın meydana gelen trafik kazazıyla ilgili arandığını, önceki gün tespit edilerek gözaltına alındığını belirtti.
Zanlının hücrelere yerleştirilmeden önce üstünün arandığını kaydeden polis, cebinde ameliyat eldiveninin içerisinde 22 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu bulduklarını açıkladı. 
Polis, zanlının uyuşturucu maddeyi 17 Ağustos tarihinde Khalid Sanusi’den aldığının belirlendiğini söyledi. 

Uyuşturucu Sanusi’nin evinde paketlendi

banner499
Polis memuru, Khalid Sanusi’nin de tespit edilerek gözaltına alındığını belirtti. 
Polis, tutuklanan iki zanlının ifadesinden yola çıkarak,  Praise Nwachukwu’nun da tespit edildiğini açıkladı. 
Polis, Praise Nwachukwu’nun evinde yapılan aramada bir gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde, içinde kalıntı olan ucu yanık sarma sigara, duş kabininin altında gizli halde 220 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ve hassas terazi bulunarak emare alındığını belirtti. 
Polis, zanlının, uyuşturucu maddeyi yaklaşık 2 hafta önce zanlı Khalid Sanusi’nin ikametgâhında paketlediğini ve içmesi için ona bir miktar verdiğini itiraf ettiğini söyledi. 
Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, üç zanlının da 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460