banner564

‘Tanınma’ beklentisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ercan’a uçuş konusunu Putin’le görüştüğünü açıkladı

‘Tanınma’ beklentisi
banner598

Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Temenni ediyorum ki önümüzdeki dönemde KKTC'nin tanınmasıyla çok daha farklı bir gelecek orayı bekliyor" dedi. Erdoğan, Rusya'dan KKTC'ye direkt uçuşların başlamasından memnuniyet duyacaklarını belirtti.
Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide, KKTC’nin tanınmasıyla ilgili somut herhangi bir adımın olup olmayacağı, bu yönde dünyadan ne gibi adımların beklenebileceği sorusu üzerine Erdoğan, Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'a yönelik siyasetinin belli olduğunu ve bunun tartışma götürmeyeceğini kaydetti.
"Biz Kuzey Kıbrıs'ı rastgele bir ülke olarak görmüyoruz. Onu biz adeta kendimiz olarak kabullendik, öyle görüyoruz, öyle de göreceğiz." diyen Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüşmelerinde de Kuzey Kıbrıs meselesine değindiğini aktardı.
Erdoğan, "Onunla da bu konuyu devamlı görüştüm. Ülkemizde misafir ettiğimiz ya da ziyaret ettiğimiz tüm liderlere Kıbrıs'taki haklı mücadelemizi, meselenin adil ve kalıcı çözüme kavuşturulmasını yine aynı şekilde hep tekrarladık, hep ifade ettik." dedi.

Uçuşlar başlarsa memnun oluruz
Rusya'dan KKTC'ye direkt uçuşların başlamasından memnuniyet duyacaklarını belirten Erdoğan, "Buranın çok çok önemli olan bir boyutu da şu, malum Rusya'nın turist potansiyeli çok yüksek... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi turizm. Turizmde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne böyle bir akışın olması inanıyorum ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için ekonomik olarak da ciddi manada bir sıçramaya vesile olacaktır. Zaten turizme yönelik alt yapısı gayet iyi olan bir ülke konumunda. Bu konuda alınacak neticeler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni inşallah çok çok ileri taşıyacaktır. Temenni ediyorum ki önümüzdeki dönemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tanınmasıyla çok daha farklı bir gelecek orayı bekliyor olacaktır." diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Dallama vatandaş ne oldu seni rahatsız mı etti her boku bilen durzu

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Fazla konuşmaya gerek yok..2023 seçim propagandası,o kadar...

Ck
Ck - 2 yıl Önce

'Turizm alt yapısı gayet iyi bir ülke' mi???? Dalga mı geçiyorsunuz????

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473