banner564

Tecrübeler paylaşıldı

Özçınar başkanlığındaki bir heyet, Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından Konya ve Ankara’da düzenlenen etkinliğe katıldı

Tecrübeler paylaşıldı
banner598

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar başkanlığındaki bir heyet, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Kıbrıs Türk belediyelerine yönelik olarak düzenlenen “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”na katıldı.
Açıklamaya göre, 6-10 Eylül tarihleri arasındaki program dahilinde belediye başkanları, Konya ve Ankara’da temaslarda ve incelemelerde bulundular.
Temaslarına Konya’dan başlayan heyet, burada ilk olarak Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile bir araya geldi. Selçuklu Belediyesi’nin çalışma, proje ve faaliyetlerine ilişkin bilgi alan belediye başkanları, saha gezisi yaparak incelemelerde bulundu.
Programın ikinci gününde, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı ziyaret eden belediye başkanlarına, Karatay Belediyesi’nin proje ve çalışmalarıyla ilgili sunum yapıldı. Başkanlar ayrıca, belediyelerin faaliyet alanlarında da incelemelerde bulundu.
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar başkanlığındaki heyet, üçüncü gün ise Ankara’ya geçerek burada Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile görüştü. Daha sonra Altındağ Belediyesi’nin proje ve çalışmalarıyla ilgili sunum yapılan heyet, saha gezisi yaparak incelemelerde bulundu. 

Heyette kimler vardı?
KTBB heyetinde Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Mesarya Belediye Başkanı Ahmet Latif, Çatalköy Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, Değirmenlik-Akıncılar Belediye Başkanı Ali Karavezirler ve Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir yer aldı.

Özçınar’dan TDBB’ye teşekkür
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Türk Dünyası Belediyeler Birliği programın oldukça verimli geçtiğini belirterek, bu gibi temasların önemine dikkat çekerek, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473