banner564

Tümü öğrenci

Gönyeli’de düzenlenen operasyonda 3’ü Ürdünlü biri Suriyeli 4 kişi yakalandı; zanlıların uyuşturucu sattığı açıklandı

Tümü öğrenci
banner598

Aldığı ihbar üzerine harekete geçen narkotik ekipler, Gönyeli’de Ürdün uyruklu üniversite öğrencilerinin evine baskın yaptı. Yapılan baskında 200 gram hintkeneviri, bir gram da kokain bulundu. Polis, operasyonda Ürdünlü Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh, Zaid Mohammad Saeed Abu Subaıh, Adnan Amjad Adnan Shreıdeh ile Suriyeli Omar Haj İbrahim’i tutuklayarak, dün mahkemeye çıkardı. Duruşmada zanlıların evinde uyuşturucu satışından elde edilen 8 bin TL de bulunduğu açıklandı.
Soruşturmayı yapan polis, 11 Eylül 2023 tarihinde alınan bilgide Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh’in tasarrufunda uyuşturucu olduğuna dair bilgi aldıklarını söyledi. 
Polis, aynı gün saat 16.40 sıralarında zanlının Gönyeli’deki evine arama yapılmak üzere gidildiğini belirtti. 
Polis memuru, zanlı ile evde bulunan Zaid Mohammad Saeed Abu Subaih, Adnan Amjad Adnan Shreideh ve Omar Haj İbrahim’in arama yapmalarına engel olmak istediklerini, bu nedenle makul kuvvet kullanılarak, tutuklandıklarını açıkladı. 
Polis, evde yapılan aramada 200 gram ağırlığında hintkeneviri, bir gram kokain, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan elektronik terazi, 20 TL ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen toplam 8 bin 300 TL paranın bulunarak emare olarak alındığını söyledi. 

Gazimağusa’da aldı, Lefkoşa’da sattı
Polis memuru, yapılan soruşturmada Alsaleh ile Subihin aynı evde, Shreideh ve İbrahim’in ise birlikte başka bir adreste yaşadıklarını belirlediklerini açıkladı. 
Polis, Shreideh ve İbrahim’in evinde de arama yapıldığını ancak kanunsuz bir şey bulunmadığını ifade etti. 
Polis memuru, yapılan soruşturmada Alsaleh’in, Subaih ve Shreıdeh ile birlikte Gazimağusa’ya gidip, 224 gram hintkeneviri ve bir gram kokain aldıklarını belirlediklerini açıkladı.  
Polis, zanlı Alsaleh’in uyuşturucunun 20 gramını 9 bin TL’ye bir şahsa sattığını tespit ettiklerini belirtti.  Gazimağusa’dan uyuşturucu almaya giden 3 zanlının bir kısım hintkenevirini de birlikte içtiklerini kaydeden polis, Alsaleh ile Shreıdeh’in suçlarını kabul ettiklerini söyledi. 
Aranan şahıslar, kayıp emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden polis, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473