banner493

‘Turizm ayağa kalkmalı’

Kapıların geçişlere açılmasından memnun olan Ticaret Odası, aşılamasını tamamlamış olan kişilere konan kısıtlamaların kaldırılmasını talep ediyor

‘Turizm ayağa kalkmalı’
banner432

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, kara sınır kapılarının yeniden geçişlere açılmasını selamladı, liderleri kutladı.
Oda yaptığı açıklamada kara kapılarının geçişlere açılmasından sonra beklentilerinin, aşılamasını tamamlamış olan kişilere konan kısıtlamaların da tamamen kaldırılması olduğunu belirtti.
Açıklamada, “Gerek Kuzey’de, gerekse Güney’de konaklayan veya konaklayacak olan turistlere böyle bir olanak sunulması bütün dünyada yeniden canlandırılmaya çalışılan turizm sektörünün ayağa kalkmasına yardımcı olacaktır” denildi. 
Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada “Kıbrıs’ta yaşayan iki halkın başlıca temas, ticaret ve ilişki olanağını oluşturan bu kapıların açılması konusundaki önderlikleri nedeniyle Kıbrıslı Türk lider Sayın Tatar ile Kıbrıslı Rum lider Sayın Anastasiadis’i kutluyoruz. İki liderin bu konuda gösterdikleri çaba ve önderlik, her zaman örnek olarak anılacak niteliktedir” denildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Kara kapılarının bugünkü şekli ile geçişlere açılmasından sonra beklentimiz, aşılamasını tamamlamış olan kişilere konan kısıtlamaların da tamamen kaldırılmasıdır.
Adamızı turist olarak ziyaret edecek kişilerin bu kapıları kullanarak adanın turizm potansiyelinden bir bütün olarak yararlanmalarının sağlanması da önemle üzerinde durulması gereken hususlardan biridir. Gerek Kuzey’de, gerekse Güney’de konaklayan veya konaklayacak olan turistlere böyle bir olanak sunulması bütün dünyada yeniden canlandırılmaya çalışılan turizm sektörünün ayağa kalkmasına yardımcı olacaktır.
Kıbrıslı Türk ve Rum liderlerin kapıların yeniden açılmasında gösterdikleri liderliği yukarıda belirttiğimiz hususlarda göstereceklerine olan inancımızı paylaşır, geçişlerin yeniden başlamasının Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum halklarına huzur ve refah getirmesini dileriz.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460