banner564
banner556

Üreterek  var olalım

İskele’deki CTP Kongresinde konuşan Erhürman, ülkenin çok zor bir dönemden geçtiğini söyledi ve kurtuluş reçetesini açıkladı:

Üreterek  var olalım

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) 11’inci İskele İlçe Kongresi, önceki akşam İskele Belediye Gazinosu’nda yapıldı.
Açıklamaya göre, kongrede başkanlığa tek aday olan Hüseyin Öztörel getirildi. Hüseyin Mülazim’den görevi devralan Hüseyin Öztörel, yeni yönetimle birlikte, devraldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.
Kongre’ye CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, MYK üyeleri ve bazı milletvekilleri de katıldı.
İlçe Yönetim ve İlçe Disiplin Kurulları için seçim yapılmazken, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu:
Hüseyin Can, Osman Özyöre, Sadık Bozkırlı, Selda Şafak, Cem Demiralp, Kazım Demir, İsmail Hakkı Nurçin, Meral Sertsoy, Abdullah Altındağ, Abdi Çetinkayalı.
İlçe Disiplin Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Ahmet Polili, Hasan Konti, Salih Solmazcan, Özdemir Konuralp, Ahmet Uyguner.

Erhürman: Zor bir dönemden geçiyoruz
CTP Genel Başkanı Erhürman, kongredeki konuşmasında, Kıbrıs Türk halkının çok zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek, yıllarıdır adada çözüm ve barış için mücadele verdiklerini söyledi.
Kıbrıs Türk halkının dünyaya açılabilmesi ve uluslararası hukukla buluşabilmesi için mücadele verdiklerini de belirten Erhürman, içinde bulunulan dönemde Kıbrıs Türk halkın "Sarayönü'ne" hapsedilmeye çalışıldığı görüşünü savundu. CTP’nin 1970’ten beri bu ülkede demokrasi için mücadele ettiğini de belirten Erhürman, “Kendi ayaklarımız üzerinde duralım diye mücadele ediyoruz. Üreterek var olalım diye mücadele ediyoruz. Üretimin bitirildiği, üretmeyin denilen bir dönemden geçiyoruz. Emek için emekçi için mücadele ediyoruz. Asgari ücretin hayat pahalılığı altında belirlendiği, insanların açlığa mahkûm edildiği dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

“Sorumluluğumuz Kıbrıs Türk halkına karşıdır”
Sorumluluklarının sadece partilerine karşı olmadığını belirten Erhürman, “Sorumluluğumuz Kıbrıs Türk halkına karşıdır, bu adaya karşıdır” dedi. Önlerinde üç seçimin olduğuna işaret eden Erhürman, bu seçimlerin, ülkenin kaderini belirleyeceğini vurguladı. Erhürman partililere seslenerek, “Bizim yapmamız gereken dayanışma içerisinde olmaktır. Bu halka karşı sorumluluğumuzun bilinciyle hareket etmektir” ifadelerini kullandı. Yeni seçilen yönetime başarılar dileyen Erhürman, “Zor bir dönemden geçiyoruz ama sakın umudu yitirmeyin. Çünkü denenmemiş olan geliyor, CTP’nin tek başına iktidarı geliyor” diye ekledi. 

Öztörel: En ağır yaşam şartları İskele’de
Kongrede CTP İskele İlçe Başkanlığı'na seçilen Hüseyin Öztörel, örgütlenme yapısına pozitif ivme kazandıracağını, CTP’nin politikalarını insanlara ulaştırmak için çaba sarf edeceklerini belirtti. Temelde insan odaklı siyasete devam edeceklerini kaydeden Öztörel, “En ağır yaşam şartlarının İskele bölgesinde olduğunu” söyledi.
CTP’ye olan ihtiyacın her zamankinden daha çok olduğunu ifade eden Öztörel, CTP’nin daha da sorumluluk alacağı günlerin yakın olduğunu kaydetti. 
Görevi devreden Hüseyin Mülazim ise Kıbrıs Türk halkının çok zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek, gençlerin göç yollarına düştüğünü söyledi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 7 gün Önce

Siz uretemezsiniz belesci çağdışı yobaz 13.maasci yarım gün mesaici calismaktan korkan ota boka herşeyeuhalif palikarya yancisi saksakcilarisiniz siz ancak tc ye küfür ve pislik uretirsiniz bırak palavrayi

SIRADAKİ HABER

banner456

banner473