banner564

Uyuşturucu soruşturması yapılacak

Denetimlerde kaçak oldukları tespit edilerek tutuklanan Nuno cezaevine gönderilirken, Immanuel 3 gün daha tutuklu kalacak

Uyuşturucu soruşturması yapılacak
banner598

Lefkoşa’da gerçekleştirilen polis kontrollerinde ülkede kaçak yaşadıkları tespit edilerek tutuklanan Esvatini uyruklu Immanuel Dejene Galaye ile Mozambik vatandaşı Nuno Gomes Da Silva dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Mahkemede, Galaye’nin üzerinde içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü bulunduğu belirtildi.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada olguları aktaran polis,  1 Eylül 2023 tarihinde Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin denetimlerde şüpheli görülen Nuno Gomes Da Silva ile Immanuel Dejene Galaye’nin Adli Şubeye götürüldüğünü söyledi. Polis memuru, zanlıların üzerinde arama yapıldığını, Galaye’nin tasarrufunda içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan öğütücü tespit ettiklerini ifade etti.
Polis memuru, her iki zanlının muhaceret kayıtlarının kontrol edildiğini, Nuno Gomes Da Silva’nın
30 Kasım 2022 tarihinden itibaren 275 gün, Immanuel Dejene Galaye’nin ise 29 Kasım 2021 tarihinden itibaren 641 gündür ülkede kaçak yaşam sürdüklerini belirlediklerini açıkladı. Polis, zanlılardan Nuno Gomes Da Silva hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, 20 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.
Polis, üzerinde uyuşturucu kalıntısı bulunan Galaye’nin ise 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlı Galaye’nin 3 gün daha tutuklu kalmasına, Nuno Gomes Da Silva’nın ise 20 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473