banner564

Yasal düzenleme yapılacak

banner587

Doktor Tuğcu’ya yönelik saldırıyı kınayan Başbakan Üstel, suçlara yönelik cezaların artırılması yönünde adım atılacağını söyledi

Yasal düzenleme yapılacak
banner598

Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa Devlet Hastanesi hekimlerinden Dr. Sadrettin Tuğcu’ya yönelik gerçekleştirilen menfur saldırıyı kınadığına yönelik açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Üstel, “Yeni Yasal düzenlemelerle cezaların artırılması da dahil olmak üzere gereken tüm adımları kararlılıkla atacağımızdan ve gerekli tüm tedbirleri alacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. 
Sadece bir başbakan olarak değil, bir doktor ve bir sağlık çalışanı olarak açıklama yapan Üstel, "Ülkemizde şiddetin her türüne karşı tutumumuz açıktır. Ülkemizin her yerinde ve herkese karşı şiddeti asla kabul etmiyoruz" dedi.
Ünal Üstel'in paylaşımının devamı şu şekilde:
"Sadece hekimlerimize yönelik değil, ülkemizde yaşayan tüm insanlara ve canlılara yönelik uygulanan şiddet ve girişilen saldırılara karşı, sıfır toleransla davranacağımızın bilinmesini istiyorum.
Yeni Yasal düzenlemelerle cezaların artırılması da dahil olmak üzere bu ve benzeri saldırıların son bulması için, gereken tüm adımları kararlılıkla atacağımızdan ve gerekli tüm tedbirleri alacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.
Yargımıza güvenim tamdır. İnanıyorum ki bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahıs, hak ettiği en ağır cezayı alacaktır.
Kıymetli meslektaşım Dr. Sadrettin Tuğcu’ya geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, acil şifalar diliyorum."

Tatar Tuğcu’yu ziyaret etti
Bu arada Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bıçaklı saldırıya uğrayan Sadrettin Tuğcu’yu hastanede ziyaret etti. Sadrettin Tuğcu’ya geçmiş olsun dileklerini ileten Tatar, doktorlardan sağlık durumu hakkında da bilgi aldı. 

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473