banner564

Yasal düzenleme yolda

Gardiyanoğlu,  ilaç erişimi konusunda hastaların yaşadığı sıkıntıların çözümü için çalıştıklarını belirtti

Yasal düzenleme yolda
banner598

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu,  ilaç erişimi konusunda hastaların yaşadığı sıkıntıların çözümü için bakanlık olarak önlem almaya devam ettiklerini, hastaları rahatlatacak yasal düzenlemeler için çalıştıklarını belirtti.
Gardiyanoğlu, Sağlık Dernekleri Platformu temsilcilerini kabul ederek, sıkıntılarını dinledi.
Sağlık Dernekleri Platformu adına konuşan Platform Sözcüsü Servet Özeralp,  platform içinde yer alan sivil toplum örgütlerinin  ortak sıkıntı ve beklentilerini aktardı.
Hastaların özellikle ilaç erişiminde yaşadıkları sorunların çözümü konusunda Gardiyanoğlu’ndan destek isteyen Özeralp, yaşlı hastaların ilaç ödemeleri ile ilgili bürokratik işlemlerin hızlandırılmasını talep etti.

Gardiyanoğlu: Tüm önerileri kabul ettik
Bakan Sadık Gardiyanoğlu da, sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmasının oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı.
Bakanlık olarak 7 aydır ilaç erişimi konusunda vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için mücadele ettiklerini anlatan Gardiyanoğlu, Tabipler Birliği ile Eczacılar Birliği tarafından bakanlığa sunulan tüm önerileri kabul ettiklerini söyledi.
“Dar gelirli vatandaşlarımıza, tüm kamu sağlık kuruluşlarımızda poliklinik, acil servis fark etmeksizin  sisteme dahil olma imkanı tanıdık” diyen Gardiyanoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın sistemindeki reçeteye entegre olduklarını ve şu an online olarak bunu görebildiklerini kaydetti.
Yıllarca sigorta reçetelerini yazma yetkisinin sözleşmesi olan 92 doktorla sınırlı kaldığını  belirten Gardiyanoğlu, “Hastanın en doğal hakkı doktor seçmedir. Biz bu sistemi tüm doktorlara açtık” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473