banner564

“Yine sabotaj  şüphesi var”

Başbakan Üstel, Teknecik Elektrik Santralinde 7 jeneratörün arızalı olduğunu belirtti

“Yine sabotaj  şüphesi var”
banner598

Başbakan Ünal Üstel, Teknecik Elektrik Santralinde 7 jeneratörün arızalı olduğunu belirterek, “Maalesef yine sabotaj şüphesi var” dedi.
AKSA personelinin dün akşam Teknecik’te arızalara müdahale etmesiyle yaşanan gelişmeler üzerine açıklama yapan Üstel, Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-Sen) 16 gündür devam eden eylemine işaret etti.
Başbakan Üstel şunları söyledi: 
“Öncelik vermemiz gereken daha pek çok konu varken, mesaimizin önemli bir bölümünü enerjiye harcadık, harcamaya da devam ediyoruz.
Kamu kaynaklarının önemli bir kısmını, halkımız karanlıkta kalmasın, daha ucuz, daha kaliteli ve her şeyden önemlisi kesintisiz enerjiye sahip olsun diye, üreticimiz üretebilsin diye, Kıb-Tek'e harcıyoruz.
Tüm bunlar ortada iken, maalesef kendini, halkın oyları ile ülkeyi yönetme görev ve sorumluluğunu üzerinde taşıyan iradeden üstün gören, devlet otoritesini, halk iradesini ve yasaları yok sayan bazı gruplar yine harekete geçmiştir.
Devletin imkanlarını devlete karşı kullanarak, tehditle, şantajla, sabotajla bir şeyler elde edeceğini, halkın geleceği adına atılması gereken adımları engelleyeceğini zannedenlere kurumlarımızı ezdiremeyiz.
Üzülerek görüyoruz ki, ana muhalefet de anlaşılmaz bir şekilde, ülkenin karanlıkta kalmasına ve halkımızın mağduriyetine yol açan bu eylemlere destek veriyor.
Son 10 gündür halkımıza yaşatılan karanlığın gerek ekonomik gerekse sosyal bedeli çok ağırdır.
Şu anda Teknecik’te 7 jeneratör arızalı. Maalesef yine sabotaj şüphesi var. Bunun için alanında uzman, tecrübeli mühendislerden oluşan ekiplerden yardım istedik. Özel sektörden yardım talep ettik. Teknecik’teki arızalara müdahale ediyoruz.
Halkımız bu denli sıkıntı yaşarken, halkımızın can ve mal güvenliğine karşı bu denli gayrı yasal saldırılar yapılırken, buna seyirci kalamayız, kalmadık, kalmayacağız.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

Çok dikkatli olalım başbakanım
Bu artık hak aramayı filan geçti
Sendikalar artık bambaşka bir şeye doğru götürmek istiyor ülkeyi
Devlet ve polisimiz çok ama çok dikkatli olmalı

ÜMİT  Ozdemirağ
ÜMİT Ozdemirağ @Ömer - 1 yıl Önce

Senin hükümetin bu ülkeyi başka yerlere götürdü zaten. Sen hiçbirşeyin farkında değilsin.

Ümi̇t  Ozdemirağ
Ümi̇t Ozdemirağ - 1 yıl Önce

Sabotaj var diyecek ve kendini kurtaracak zannediyor.
Halbuki, sen hükümetsin. Her şeyi bilmen gerekir. Sanbotajcıları niye önceden yakalayamadın?

Nesin sen?
Senin yaptığın işi, herkes yapabilir.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474