banner564
banner556

Asya bebeğe umut olacak

Cumartesi günü oynanacak Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası için dernek binasında basın toplantısı düzenlendi

Asya bebeğe umut olacak

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenecek ve Yonpaş Dumlupınar ile Doğan Türk Birliği takımları arasında oynanacak KTSYD Kupası için basın toplantısı düzenlendi. 
4 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanacak maç öncesi her iki takım oyuncuları ve teknik heyet yemekte buluşacak. Ardından kupayı kazanabilmek için sahaya çıkacak. Maçlardan elde edilecek gelir SMA Hastası Asya Polatlı’nın tedavisi için bağışlanacak. 
 
Gürkan: Asya bebeğe umut olarak gösterelim
Toplantıda konuşan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Burhan Gürkan, kendileri için sezon öncesi ilk ciddi sınav olan kupa mücadelesine katılmayı kabul eden iki kulübe teşekkür ederek, mücadeleden elde edilecek gelirin SMA Tip 1 hastası olan Asya bebeğin tedavisine bağışlanacağını belirtti. 

Oshan: Son ciddi sınavımız
KTSYD Kupası öncesi konuşan Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan, “İyi bir hazırlık süreci geçirdik. Uzun zamandır ülkemizde futbol ligleri yok. Gerçekten futbolu çok özledik. Hedefimiz önce KTSYD Kupası’nı kazanmak, daha sonra da ligde şampiyonluktur” dedi.
 
Devecioğlu: Tecrübe kazanacağımız bir maç olacak
KTSYD Kupası’nda mücadele edecek Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu da önemli maç öncesi açıklamalarda bulundu. 22 yaş ortalaması olan genç bir takım olduklarını söyleyen başarılı Teknik Direktör, “Bu yıl Süper Lig’de mücadele edeceğiz. Geleceğin takımını yaratma adına kolları sıvadık. Genç bir ekibiz. KTSYD Kupası’nı kazanarak lige moralli girmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Aygın: Ortada kupa varsa DTB her zaman taliptir
Doğan Türk Birliği takım kaptanı Aydın Aygın da “Çok iyi çalışıyoruz. Ligi sabırsızlıkla bekliyoruz. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne bizleri bu kupaya layık gördükleri için çok teşekkür ederiz. Ortada kupa varsa Doğan Türk Birliği her zaman taliptir. Kupayı kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Delideniz: Kupayı Mağusa’ya getirmek istiyoruz
Yonpaş Dumlupınar takım kaptanı Türkkan Delideniz, “Lig öncesi bu kupada yer almak motivasyonumuzu artırıyor. Genç bir takımız ancak iyi yoldayız. İyi futbol oynayarak kupayı Mağusa’ya getirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Sağlık önlemleri
Cumartesi günü saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanacak olan karşılaşma öncesi sağlık anlamında da önlemler alınıyor. Müsabaka ile ilgili detayları KTSYD Yönetim Kurulu üyesi Beyzade Ünalmış basın toplantısına katılanlara aktardı. 
Her iki takımdan karşılaşmada saha içerisinde yer alacak olan herkes için negatif PCR testi müsabaka öncesinde KTSYD’ye ve sahada yetkili KTFF mensuplarına ibraz edilecek.
Karşılaşmayı izlemeye gelecek olan futbol severler, tribünde ve saha içerisinde görevli olacak olan muhabirler için tedbirler alınacak. Saha girişlerinde çift aşılı olanlar kişiler aşı kartları veya AdaPass kartlarını göstererek giriş yapabilecek. Aşısız olanlardan ise maçtan 48 saat önce Antijen veya maçtan 72 saat önce yapılmış, negatif sonuçlu PCR testi talep edilecek. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun daha önce açıkladığı kurallar çerçevesinde de saha içerisinde görev yapacak olan muhabirlerin çift aşılı olması ve negatif teste sahip olması gerekiyor.

Sport Target’ten “Maçın Adamı” ödülü
Sport Target - UHLSport firması sponsorluğunda mücadelede yer alan oyuncular arasından KTSYD üyeleri tarafından belirlenecek en iyi oyuncuya “Maçın Adamı” ödülü takdim edilecek. 

Asya bebeğe en fazla katkı sağlayana maçın topu hediye edilecek
SMA Tip 1 hastası tedavisi için bağış kampanyası devam eden Asya bebek için hazırlanan kartlar, müsabakaya girişte 20 TL’lik bağış karşılığında futbol severlere verilecek. En fazla katkıyı sağlayacak olan kişiye KTSYD Kupası’nı kazanacak olan takım tarafından imzalanan UHL Sport marka futbol topu hediye edilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473