banner564
banner556

İçeriği paylaşılmadı

AB ülkeleri, Rusya'ya yönelik 8. yaptırım paketi konusunda anlaşmaya vardı

İçeriği paylaşılmadı

AB ülkelerinin Rusya'ya yönelik 8. yaptırım paketi konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi. AB dönem Başkanı Çekya’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, üye ülke büyükelçilerinin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlarda siyasi anlaşma sağladıkları belirtildi. Anlaşma sağlanan paketin bütün içeriği ise henüz paylaşılmadı.
Paylaşımda, yaptırımların Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın bazı bölgelerini yasa dışı ilhakına karşı güçlü bir yanıt olduğu aktarılarak, 8. yaptırım paketinin, yazılı olarak onaylandıktan sonra AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanarak yürürlüğe gireceği bildirildi.
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, konuyla ilgili sosyal medya hesabından, “Üye ülkelerin 8. yaptırım paketi üzerinde anlaşmasını memnuniyetle karşılıyorum” paylaşımında bulundu. Hızlı ve kararlı bir şekilde hareket ettiklerini belirten von der Leyen, “Putin’in düzmece referandumunu ve Ukrayna’da herhangi bir ilhakı asla kabul etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.
Von der Leyen, Kremlin’e bedel ödetmeye devam edeceklerini kaydetti.
AB Komisyonu, geçen hafta Rusya’ya karşı ticaret yasakları ve Rus petrolüne tavan fiyat uygulamasını da içeren 8. yaptırım paketini teklif etmişti.
AB üyesi 27 ülke tarafından onaylanması gereken yeni yaptırım paketi kapsamında, bazı kişi ve kuruluşlar yaptırım listesine eklenecek, ayrıca ticaret ve petrol ithalatında da bazı kısıtlamalar getirilecekti. Pakette, Rus petrolünün üçüncü ülkelere satışına tavan fiyat getirilmesi yer alıyordu.
Anlaşma sağlanan paketin bütün içeriği ise henüz paylaşılmadı.
 

banner571

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Kendini efendi başkasını parya zanneden şerefsiz sömürgeci tipler

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473