banner564
banner556

‘AB’ye sorulmalı’

Shinas, Kıbrıs’ta iki ayrı devletten söz edenlere mesaj gönderdi

banner589
‘AB’ye sorulmalı’

  Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas “Herkes iki devletten söz ediyor. İki devletten söz edenler AB’ye sormadılar” dedi.

   Shinas haftalık Kathimerini’ye verdiği röportajda, AB açısından murat edilenin, yeniden birleşmiş Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilk andan itibaren AB ve Euro Bölgesi üyesi bir devlet olması olduğunu söyledi, şunları ekledi:
“Dolayısıyla özellikle hükümet ve siyasi faaliyetler alanlarında AB mevzuatı ve yetkilerinin olduğu Avrupa yazılımı işlemeli. Bu tek yoldur ve Avrupa bunda ısrar edecek, bu temel ilkeye ters düşecek herhangi bir çözümden kaçınılması için müdahil olacak. Hem Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hem de dostum Nikos Hristodulidis ile görüştüm ve dinamiğin olumlu geliştiğini saptadım.”
   Shinas, temaslarının, gayriresmî beşli konferansta mümkün olan çözümler üzerinde odaklanılacağını gösterdiğini belirterek “Yaratıcı çözümler değil gerçekçi senaryo yönünde bir anlayış olduğunu da saptadım” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Niye ab anamız mi babamız mi ab dediğin yerdeki polonyalinin çekin avusturyalinin portakalının vs vs neresine ne girmiş çıkmış ta onlara soracakmışız biz milletin eteği altına saklanmayız görevimizi kendimiz keseriz

Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Gobegimizi

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473